×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapur: Nowy Terminal 4 już w 2017r.Lotnisko Changi Airport w Singapurze zaprezentowało wczoraj (5.11) projekt nowego Terminala T4, który zwiększy zdolność obsługi pasażerów w porcie o około 25 proc.


Widok zewnętrzny nowego Terminala 4

Kilkanaście dni temu singapurskie lotnisko otrzymało zgodę na budowę czwartego terminala (T4), który będzie kosztował łącznie 1,03 mld dolarów amerykańskich.


Strefa ogólnodostępna ze samoobsługowymi stanowiskami odprawy
 
Budowa Terminala 4, który został zaprojektowany w celu spełnienia potrzeb operacyjnych linii regionalnych, a także przewoźników niskokosztowych, rozpocznie się pod koniec tego roku, a zakończy w grudniu 2016. Pierwszych pasażerów nowy terminal powitać ma w pod koniec pierwszego kwartału 2017r.


   Wygląd wokół bramek wyjściowych nowego T4

- Naszym celem jest zapewnienie komfortu pierwszej klasy dla wszystkich pasażerów niezależnie od tego jaką klasą i jakimi liniami podróżują. Pod koniec 2012 roku zakończony został remont najstarszego Terminala 1, w tym roku zakończymy retrofit Terminala 2 oraz dwóch parkingów lotniskowych. Po wybudowaniu T4 będziemy posiadać cztery najwyższej klasy terminale - powiedziała nam Koon Ling, z działu prasowego lotniska Changi.

Strefa tranzytowa nowego T4

Oprócz nowego Terminala T4, który nie będzie odbiegał wyglądem i jakością od innych, lotnisko planuje również zwiększyć liczbę stanowisk postojowych dla samolotów, wybudować nowoczesne budynki wsparcia dla lotniska, a także przeprowadzić gruntowny remont wszystkich dróg kołowania.


Strefa przylotów na nowym terminalu

Nowy terminal o powierzchni 160.000 m kw. będzie mógł obsłużyć 16 mln pasażerów rocznie, podnosząc obecne zdolności lotniska do 82 milionów pasażerów w ciągu roku. Warto dodać, że w ubiegłym roku port lotniczy w Singapurze obsłużył rekordową liczbę 51 mln pasażerów, co jest 10 proc. wzrostem względem 2011r.

Piotr Bożyk
Fot. Changi Airport


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie