×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: Koniec testów ILS-u CAT II
W minioną sobotę (2.11) zakończyły się testy systemu ILS do kat. II. Tym samym rozpoczyna się proces przystosowywania oraz certyfikacji całego lotniska i służb ruchu lotniczego, do obsługi systemu w kategorii II. Ukończenie certyfikacji lotniska oraz faktyczny rozruch systemu ILS w kat. II, planowane są na 2014 r.


Nadajnik kierunku (Localizer)

Na lotnisku Modlin od połowy września br. działa ILS w kategorii I, czyli takiej jaka jest obecna na 11 lotniskach w Polsce. System ILS w kat. II posiada w naszym kraju tylko lotnisko Chopina.


Nadajnik ścieżki schodzenia (Glide Path)

Kategoria I (CAT I) umożliwia lądowanie samolotów w warunkach, gdy podstawa chmur jest na poziomie nie mniejszym niż 61 m nad płaszczyzną drogi startowej, a widzialność wzdłuż pasa jest nie mniejsza niż 600 m.

ILS w kategorii II (CAT II) umożliwi bezpieczne lądowanie, gdy podstawa chmur będzie na wysokości nie mniejszej niż 30 m, a widzialność na drodze startowej nie mniejsza niż 350 m.

Fot. Lotnisko Warszawa-Modlingość_0e006 - Profil
gość_0e006
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie