Chopin: Stary terminal w stanie surowym

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
01 listopada 2013 19:04
7 komentarzy
Reklama

Konsorcjum HOCHTIEF Polska i HOCHTIEF Solutions zakończyło realizację etapu prac - stanu surowego zamkniętego przebudowy i modernizacji starej części terminala pasażerskiego lotniska Chopina w Warszawie. Inwestycja jest realizowana na zlecenie Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Prace potrwają do końca 2014 roku.Zakres prac obejmuje przebudowę i modernizację terminala T1 oraz jego zintegrowanie z terminalem T2. Prace te poprzedziła kompleksowa rozbiórka terminala T1. Konsorcjum, wybuduje również 60 metrowy tunel łączący terminal ze stacją kolejową (tunel także jest już gotowy w stanie surowym) oraz dostarczy system obsługi bagażu (BHS). Przebudowany terminal utworzy zintegrowaną całość w zakresie architektonicznym, technicznym i funkcjonalnym.

- Od rozpoczęcia prac we wrześniu ubiegłego roku zakończyliśmy prace rozbiórkowe, roboty żelbetowe związane z modernizacją istniejącej konstrukcji, całkowicie nową konstrukcję stalową budynku, wraz z obudowaniem całości kubatury dachem i fasadą, co przed zimą miało znaczenie strategiczne. W dużym stopniu zaawansowane są również prace instalacyjne związane z poszczególnymi systemami lotniskowymi. Obecnie realizujemy wewnątrz obiektu prace wykończeniowe i kontynuujemy roboty branżowe, przygotowując terminal do integracji - podsumował stan realizacji projektu Adam Janus, kierownik kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.

Stara część terminala po przebudowie zostanie oddana do użytku pasażerów pod koniec przyszłego roku.

Fot. Przemysław Przybylski
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_cd301 2013-11-03 23:45   
gosc_cd301 - Profil gosc_cd301
Grzebię w necie i nic nie mogę znaleźć. Czy zna ktoś porządną stronę z wizualizacją wnętrz i planem po zintegrowaniu dwóch terminali?
gosc_84450 2013-11-02 20:06   
gosc_84450 - Profil gosc_84450
Dziś tymczasem super hiper Warsaw Chopin Airport zaatakowały dziki buahahaha. Co prawda tylko kilkadziesiat minut wyłączenia, ale wtopa jest :/
gosc_cf1cb 2013-11-02 19:47   
gosc_cf1cb - Profil gosc_cf1cb
najlepiej zaopatrzonym to jest polonez
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama