×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chopin: Stary terminal w stanie surowym
Konsorcjum HOCHTIEF Polska i HOCHTIEF Solutions zakończyło realizację etapu prac - stanu surowego zamkniętego przebudowy i modernizacji starej części terminala pasażerskiego lotniska Chopina w Warszawie. Inwestycja jest realizowana na zlecenie Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Prace potrwają do końca 2014 roku.Zakres prac obejmuje przebudowę i modernizację terminala T1 oraz jego zintegrowanie z terminalem T2. Prace te poprzedziła kompleksowa rozbiórka terminala T1. Konsorcjum, wybuduje również 60 metrowy tunel łączący terminal ze stacją kolejową (tunel także jest już gotowy w stanie surowym) oraz dostarczy system obsługi bagażu (BHS). Przebudowany terminal utworzy zintegrowaną całość w zakresie architektonicznym, technicznym i funkcjonalnym.

- Od rozpoczęcia prac we wrześniu ubiegłego roku zakończyliśmy prace rozbiórkowe, roboty żelbetowe związane z modernizacją istniejącej konstrukcji, całkowicie nową konstrukcję stalową budynku, wraz z obudowaniem całości kubatury dachem i fasadą, co przed zimą miało znaczenie strategiczne. W dużym stopniu zaawansowane są również prace instalacyjne związane z poszczególnymi systemami lotniskowymi. Obecnie  realizujemy wewnątrz obiektu prace wykończeniowe i kontynuujemy roboty branżowe, przygotowując terminal do integracji - podsumował stan realizacji projektu Adam Janus, kierownik kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.

Stara część terminala po przebudowie zostanie oddana do użytku pasażerów pod koniec przyszłego roku.

Fot. Przemysław Przybylski
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie