×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Komórki dozwolone podczas startuAmerykańska Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) zgodziła się na zmianę przepisów dotyczących użytkowania sprzętu elektronicznego na pokładzie samolotów. Z telefonów komórkowych, tabletów czy czytników e-książek będzie można korzystać podczas całego lotu. 

Do tej pory używanie urządzeń elektronicznych było zakazane w trakcie kołowania, startu i lądowania. W trakcie całego lotu nie można natomiast używać urządzeń odbierających lub nadających sygnał, takich jak telefony z wyłączonym trybem samolotowym lub krótkofalówki.

Zmiana przepisów umożliwi legalne korzystanie z małych urządzeń elektronicznych nie nadających sygnału przez cały czas kołowania i lotu. Dotyczy to m.in. smartfonów, tabletów, czytników e-książek. Duże urządzenia, takie jak laptopy, nadal będą musiały być wyłączone i schowane w trakcie kołowania, startu i lądowania. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa.

Powyżej wysokości 10 tys. stóp (ok. 3 km) pasażerowie będą mogli korzystać z wszystkich urządzeń, które nie nadają sygnału. 

Zgoda FAA nie oznacza automatycznego wejścia w życie nowych przepisów. Amerykańscy przewoźnicy otrzymali wolną rękę co do tego, kiedy zmienią swoje zasady bezpieczeństwa. Pierwszą linią, która zastosuje nowe przepisy ma być JetBlue. Prawdopodobnie Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wyda podobne zalecenie, umożliwiając tym samym zmianę zasad w Europie. 

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie