Komórki dozwolone podczas startu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
31 października 2013 20:04
1 komentarz
Reklama

Amerykańska Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) zgodziła się na zmianę przepisów dotyczących użytkowania sprzętu elektronicznego na pokładzie samolotów. Z telefonów komórkowych, tabletów czy czytników e-książek będzie można korzystać podczas całego lotu.

Do tej pory używanie urządzeń elektronicznych było zakazane w trakcie kołowania, startu i lądowania. W trakcie całego lotu nie można natomiast używać urządzeń odbierających lub nadających sygnał, takich jak telefony z wyłączonym trybem samolotowym lub krótkofalówki.

Zmiana przepisów umożliwi legalne korzystanie z małych urządzeń elektronicznych nie nadających sygnału przez cały czas kołowania i lotu. Dotyczy to m.in. smartfonów, tabletów, czytników e-książek. Duże urządzenia, takie jak laptopy, nadal będą musiały być wyłączone i schowane w trakcie kołowania, startu i lądowania. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa.

Powyżej wysokości 10 tys. stóp (ok. 3 km) pasażerowie będą mogli korzystać z wszystkich urządzeń, które nie nadają sygnału.

Zgoda FAA nie oznacza automatycznego wejścia w życie nowych przepisów. Amerykańscy przewoźnicy otrzymali wolną rękę co do tego, kiedy zmienią swoje zasady bezpieczeństwa. Pierwszą linią, która zastosuje nowe przepisy ma być JetBlue. Prawdopodobnie Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wyda podobne zalecenie, umożliwiając tym samym zmianę zasad w Europie.

Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

greg0303 2013-10-31 23:55   
greg0303 - Profil greg0303
Mówiono o tych zmianach od pewnego czasu. Teraz oficjalnie wchodzą w życie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama