×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurolot: Kolejne Q400 już w drodzeZ lotniska w Toronto wystartowały dziś (31.10) kolejne dwa Bombardiery Q400 dla Eurolotu. Dziewiąty Q400 NextGen to samolot o numerze seryjnym 4442 i rejestracji C-GUIT, natomiast dziesiąty Dash, to maszyna o numerze seryjnym 4443 i rejestracji C-GUIZ. Po przylocie Bombardiery otrzymają polskie znaki rejestracyjne SP-EQI i SP-EQK.

Przelot maszyn można śledzić na stronie Flightaware.com: rejs BBA1 oraz BBA27.

- Samoloty wylądują na warszawskim lotnisku w piątek, pomiędzy godziną 14-16. Ufam, że dla wszystkich nas, ludzi zaangażowanych w lotnictwo jak i nas jako pasażerów, to jest bardzo dobra informacja - powiedziała nam Karina Lisowska, rzecznik prasowy Eurolotu.

Q400 Eurolotu zabierają na pokład 78 pasażerów, a napędzają je będą dwa turbośmigłowe silniki Pratt & Whitney PW150A.Nowe samoloty będą leasingowane od firmy Nordic Aviation Capital (NAC). Duńska spółka podpisała kontrakt kupna i leasingu zwrotnego trzech kolejnych maszyn Eurolotu. NAC jest jednym z największych leasingodawców samolotów regionalnych. Firma posiada ponad 180 samolotów odrzutowych i turbośmigłowych obsługujących ponad 32 klientów w 22 krajach.

Na dostawę w najbliższym czasie czeka jeszcze jedenasta maszyna:
  • Bombardier Q400 NextGen - SN: 4451 / C-GVWZ (SP-EQL), który według naszych informacji przyleci w najbliższych dniach
Obecnie flota przewoźnika składa się z 10 samolotów: ośmiu Bombardierów Q400 NextGen (SP-EQA, EQB EQC, EQD, EQE, EQF, EQG, EQH) oraz dwóch ATR-ów 72-200 (SP-LFG, -LFE)

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_7b68a - Profil
gość_7b68a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie