×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IATA: Rośnie popyt w lotnictwie
Popyt w lotnictwie pasażerskim cały czas idzie w górę. Według statystyk Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA) we wrześniu popyt wzrósł o 5,5 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. 

Równie pozytywne są wyniki za pierwsze dziewięć miesięcy tego roku. W porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku popyt wzrósł o 5,0 proc. 

Średnie wypełnienie samolotów linii zrzeszonych w IATA wyniosło ponad 80 proc. Oferowanie wzrosło o 5,3 proc. w porównaniu z wrześniem 2012 r., a biorąc pod uwagę okres od stycznia do września o 4,3 proc. w porównaniu z tymi samymi miesiącami 2012 r. 

- Widzimy poprawę otoczenia dla popytu w lotnictwie pasażerskim. Wynika to z rosnącego optymizmu biznesowego, większej liczby kontraktów eksportowych zawartych we wrześniu oraz dobrych wyników rosnących rynków, takich jak Chiny - zaznacza Tony Tyler, dyrektor generalny IATA, cytowany w komunikacie prasowym.

Nieco lepszą poprawę popytu i wypełnienia przewoźnicy odnotowali na trasach międzynarodowych niż krajowych. 

Najlepsze wyniki regionalne odnotowane w rejonie Bliskiego Wschodu (wzrost popytu o 10,4 proc. w porównaniu do września 2012 r.), Azji i Pacyfiku (8,5 proc.) oraz Ameryki Łacińskiej (8,3 proc.). 

W Europie wzrost popytu był skromniejszy (3,4 proc. na trasach międzynarodowych), ale lepszy niż w Ameryce Północnej (tylko 2,3 proc.). 

Dominik Sipińskigość_860ed - Profil
gość_860ed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie