Pierwsi absolwenci Aviation Management

01 listopada 2013 11:42
14 komentarzy
Reklama

W środę (30.10) miała miejsce uroczyste wręczenie dyplomów licencjackich studentom pierwszego rocznika studiów Aviation Management, prowadzonych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Patronem i ambasadorem projektu "Do kariery na skrzydłach - studiuj Aviation Management" są linie lotnicze Lufthansa. Specjalny patronat medialny nad kierunkiem objął także portal Pasazer.com.

Oficjalna część rozpoczęła się od wystąpieniem dr Andrzej Szelca, prorektora ds. współpracy z zagranicą, jak również prof. nadzw. dr. hab. Marka Pałasińskiego.Szelc w swoim wystąpieniu podkreślił, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako pierwsza uczelnia w Polsce i czwarta w Europie uruchomiła studia o specjalności Aviation Management na kierunku Ekonomia.Prorektor dodał, że w ramach specjalności wszystkie przedmioty realizowane są w języku angielskim, natomiast wykładowcami są międzynarodowi eksperci - praktycy, których codzienna praca związana jest z rynkiem przewozów lotniczych, a ich ogromne doświadczenie przekłada się na jakość nauczania na specjalności.Podkreślił także praktyczny charakter studiów - możliwość odbywania praktyk i staży w liniach lotniczych czy firmach działających w branży lotniczej, zdobycia międzynarodowych certyfikatów czy udziału w wykładach prowadzonych przez specjalistów z branży lotniczej.

Następnie z wykładem wystąpił Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.W swoim wystąpieniu odniósł się do dynamicznego rozwoju i zmian na rynku przewozów lotniczych w ostatnich latach, jak również tych, które miały miejsce w Lufthansie.Buyse udzielił absolwentom kilku porad, jak osiągnąć sukces w branży lotniczej. Wśród najważniejszych wymienił otwartość na nowe szanse, mobilność, elastyczność oraz podążanie za swoimi marzeniami.

Oficjalna cześć zakończyła się wręczeniem dyplomów licencjackich.

Uroczystość była też doskonałą okazją do wspólnych zdjęć.

Justyna Żyła
fot. Adam Janusz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_3f7d4 2013-11-05 06:09   
gosc_3f7d4 - Profil gosc_3f7d4
Rośnie nam kadra dla Lufthansy i Ryana, bo jakie są kryteria naboru do LOTu, to wszyscy słyszeli na taśmach wrocławskich. Dyplom do niczego niepotrzebny żeby dostać pracę w spółkach skarbu państwa. Wystarczą partyjni kolesie.
gosc_b9619 2013-11-04 15:04   
gosc_b9619 - Profil gosc_b9619
oo no tak, bo przecież każdy po studiach to fachura i specjalista. pytanie wykładał ktokolwiek mający doświadczenie w lotnictwie?
gosc_97dd9 2013-11-04 14:20   
gosc_97dd9 - Profil gosc_97dd9
Ciekawe czy każdy słyszał i rozumiał Szelca, ogólnie gość ma dźwiękoszczelną brodę i na zajęciach nikt nie wie co on mówi.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama