×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linia Augsburg Airways to już historia
Augsburg Airways, regionalna niemieckie linia wykonująca dotychczas loty w ramach marki Lufthansa Regional, oficjalnie zakończyła wczoraj (28.10) swoją działalność niskim przelotem nad lotniskiem w Monachium.


Niski przelot Embraera 190 (D-AEMG) oraz Dasha Q400 (D-ADHB)

Zakończenie działalności linii nastąpiło wraz z wygaśnięciem umowy z Lufthansą - co jest związane z przekształceniami siatki europejskiej tej linii w oparciu o jej nową linię na bazie Germanwings i programem oszczędnościowym w Lufthansie.

Od sezonu zimowego 2013/14 Lufthansa będzie współpracować jedynie z liniami regionalnymi należącymi do Lufthansa Group: Lufthansa Cityline, Eurowings, Germanwings oraz Air Dolomiti. Kontrakt, poza Augsburg Airways, stracił w 2012 roku także Contact Air.Augsburg Airways powstały w 1980 r. jako Interrot Airways. Od 1996 r., już pod obecną nazwą, linia współpracuje z Lufthansą. Od 2002 r. Augsburg Airways oficjalnie stały się częścią Lufthansa Regional.

Flota przewoźnika składała się z 17 samolotów: 10 Bombardierów Q400, dwóch Embraerów E-190 oraz pięciu E-195 (należących do Lufthansy). Z ostatnich informacji wynika, że oprócz Embraerów 195, Lufthansa przejmie także dwie maszyny E-190. Natomiast Bombardiery Q400 zostaną zwrócone wkrótce leasingodawcy.

Piotr Bożyk
Fot. Markus Schwab, Piotr Bożykgość_860ed - Profil
gość_860ed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie