Wizz Air: Latamy z Katowic do Tel Awiwu

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
29 października 2013 20:35
13 komentarzy
Reklama

Wizz Air zainaugurował dziś (29.10) loty z Katowic do Tel Awiwu. Uruchamiając loty pomiędzy Katowicami a Tel Awiwem, Wizz Air inauguruje regularne połączenia między Polską i Bliskim Wschodem. Już w listopadzie siatka połączeń na tej trasie zostanie dodatkowo poszerzona o loty z Warszawy.

Samolot wystartował z Katowic we wtorek, 29 października ze 140 pasażerami na pokładzie (lot W6 1283). Załoga Wizz Air wraz z zespołem lotniska w Katowicach oraz przedstawicielami Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki zadbali o wyjątkową atmosferę pierwszego lotu. Przed wejściem na pokład pasażerowie mieli okazję na żywo posłuchać żydowskiej muzyki oraz skosztować tradycyjnych przysmaków. Połączenie z Katowic do Tel Awiwu będzie odbywać się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz soboty.- Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem nowego lotu łączącego Polskę z Izraelem. Dzięki niemu lotnisko w Katowicach może pochwalić się już 25 trasami obsługiwanymi przez Wizz Air. Mamy nadzieję, że tanie połączenie oferowane przez Wizz Air pobudzi rozwój segmentu zarówno biznesowego, jak i turystycznego w obydwu krajach – powiedział Daniel De Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.

- Cieszymy się, że zapoczątkowana w Katowice Airport w 2004 roku działalność linii lotniczej Wizz Air rozwija się nadal. Otwarcie połączenia do Tel Awiwu świadczy o bardzo dobrym rozeznaniu rynku przez linię Wizz Air. Kontakty Polsko i Izraelskie rozwijają się bardzo dynamicznie i mamy nadzieję, że to połączenie będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pyrzowickie lotnisko jest jedynym polskim portem regionalnym z którego Wizz Air oferuje regularne połączenie do Tel Awiwu - powiedział Cezary Orzech, rzecznik prasowy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzajacego Katowice Airport.

- W imieniu Ministerstwa Turystyki Izraela gratuluję linii Wizz Air oraz lotnisku Katowice inauguracji pierwszego regularnego rejsu do Tel Awiwu. Liczba Polaków odwiedzających Izrael z roku na rok jest coraz wyższa. Wiemy już, że w tym roku ponownie przekroczy 100 tysięcy osób. Cieszę się bardzo, że od dziś odwiedzenie Ziemii Świętej przez mieszkańców Południowej Polski stało się jeszcze łatwiejsze - dodała Anna Zohar Żak, dyrektor Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki w Warszawie.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
marqoos_pl 2013-10-30 21:53   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
A rząd wciąż nie widzi potrzeby rozpoczęcia negocjacji w sprawie zmian umów dwustronnych i ułatwienia rozwoju połączeń lotniczych między Polską a Izraelem. Za to "czartery" latają cały czas bez potrzeby posiadania tylu bzdurnych pozwoleń i ustaleń. Gratulacje :) (z korzyścią dla pasażerów)
gosc_04043 2013-10-30 21:26   
gosc_04043 - Profil gosc_04043
Do TLV z KTW lata kilku przewoźników zarówno Izraelskich jak i Europejskich. ostatnio nawet były 4 rejsy w ciagu 1 dnia. A jeden rejs obsługuje drimleiner by LOT i 747 AlAl wypełniony do ostatniego miejsca! Skąd taki potencjał???
gosc_da6ff 2013-10-30 11:28   
gosc_da6ff - Profil gosc_da6ff
tu jest informacja

zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama