Small Planet: W 2013r. milion pasażerów

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
17 października 2013 10:07
Reklama
Po wkroczeniu na nowe rynki, linia czarterowa Small Planet Airlines w tym roku, po raz pierwszy w historii, planuje przekroczyć liczbę miliona przewiezionych podróżnych.

W ubiegłym roku Small Planet Airlines przewiozły 700 tys. podróżnych. W roku bieżącym planuje się, że liczba pasażerów przewiezionych z baz funkcjonujących na Litwie, w Polsce, w Wielkiej Brytanii i Francji przekroczy 1 mln i będzie o 43 proc. wyższa niż w roku 2012.

Do wzrostu liczby podróżnych najbardziej przyczyniły się nowe loty wykonywane z baz we Francji. Co więcej, liczba pasażerów przewiezionych na rynku polskim wzrosła półtora raza, a na litewskim - o jedną piątą.- Zauważamy, że w tym roku rynek lotów czarterowych przeżywa ożywienie, a ludzie coraz częściej są skłonni nie tylko wybierać już sprawdzone kierunki, lecz również poszukują nowych, bardziej egzotycznych krajów. Dostrzegając tę tendencję, nasza spółka planuje nowe połączenia, rozwija oraz zmienia swoją flotę samolotów – po tegorocznym sezonie letnim zwrócimy dwie najstarsze, które zastąpimy trzema nowszymi Airbusami A320 – powiedział Vytautas Kaikaris, prezes Small Planet Airlines.

Tego lata linia przewoziła podróżnych dziewięcioma samolotami, z których dwa latały na Litwie, trzy w Polsce, dwa w Wielkiej Brytanii oraz dwa we Francji.

Podróżujący Small Planet Airlines wczasowicze z Polski najbardziej polubili Grecję – w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku, w tym roku w Grecji wypoczywało ich prawie 4-krotnie więcej. Tymczasem Egipt na wakacje w tym roku wybrało o 21 proc., Turcję – o 12 proc. więcej polskich podróżnych.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N