Singapore Air: Pokład nowej generacji

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
15 października 2013 22:25
20 komentarzy
Reklama

Podczas specjalnej konferencji prasowej w Warszawie linie Singapore Airlines zaprezentowały dziś (15.10) produkt kabiny pokładowej nowej generacji, który będzie nowym wyznacznikiem dla klas premium w przemyśle lotniczym.

Pasażerowie podróżujący na niektórych rejsach pomiędzy Singapurem a Londynem (LHR), mogą już od 27 września delektować się nowym produktem kabinowym w klasach: pierwszej, biznes oraz ekonomicznej. Nowe fotele oraz KrisWorld – system rozrywki pokładowej będą stopniowo wprowadzane na inne trasy, gdy do floty dołączą nowe samoloty.

Singapore Airlines zainwestowały blisko 150 milionów dolarów amerykańskich, aby wprowadzić nowy produkt, początkowo w ośmiu Boeingach B777-300ER. Program inwestycyjny będzie rozszerzany, gdy nowy produkt zostanie wprowadzony do Airbusów A350, A380 oraz Boeingów 787-10X, których dostawy planowane są w latach 2015-2021.Nowe wnętrza to rezultat ponad dwuletniej współpracy z firmami o światowej renomie. BMW Group Designworks USA pomagały przy powstaniu projektu nowej First Class, James Park Associates współpracowali przy nowej Business Class, Massive Interactive przy nowym interfejsie systemu rozrywki pokładowej.

- Znaczące inwestycje w nową generację produktu pokładowego jeszcze raz potwierdzają nasze zaangażowanie w innowacyjność produktu i prowadzenie na rynku lotniczym oraz demonstruje nasze przekonanie w przyszłość podniebnych podróży o wyższym standardzie - powiedział Mak Swee Wah, wiceprezes ds. handlowych Singapore Airlines.

- Poświęciliśmy szczególna uwagę ergonomii, komfortowi, wygodzie i stylistyce, a także zainteresowaniom naszych pasażerów i ich stylowi życia. Cel, jaki postawiliśmy sobie i naszym partnerom od projektu, kiedy rozpoczynaliśmy prace nad projekt był nasz, trochę ulepszony. slogan – "A Great Way to Fly’even better". Jesteśmy przekonani, że nam się udało - dodał.

First Class - Klasa pierwsza

Nowy fotel w klasie pierwszej Singapore Airlines, w nowoczesnej, przyjaznej kabinie, oferuje pasażerom jeszcze wyższy komfort w ich własnym, osobistym sanktuarium. Każdy fotel charakteryzuje się nowo zaprojektowanym panelem, który wytycza granice prywatnej przestrzeni, daje poczucie większej prywatności. Fotel o szerokości 35 cali i długości od 80 do 82 cali (208 cm) jest najbardziej przestronnym fotelem w klasie First.Przeprowadzono badania, aby określić, w jaki sposób najlepiej podnieść komfort nowego fotela w klasie First. Ergonomicznie rzeźbione poduszki i ulepszony zagłówek, który można dostosowywać do pozycji ciała zostały wprowadzone dla zwiększenia komfortu w czasie siedzenia, a wyściełane oparcie pod głowę i dodatkowy materac zapewniają podróżnemu doskonały wypoczynek.

Zgodnie ze znaną filozofią usług SIA dla klienta, zostały wprowadzone inne, bardziej przemyślane udogodnienia. Na przykład zamontowano stylizowany pilot, którym można wyłączyć monitor nie tylko przez pasażera, ale także przez załogę pokładową, gdy pasażer już zasnął. Inną ważną nowością jest oświetlenie fotela. W wyniku badań ekspertów oświetlenia zaprojektowano nie tylko stylową lampkę do czytania, która także daje dobre oświetlenie do pracy, ale przeprowadzono również wiele testów, aby wybrać optymalny barwę światła, intensywność i jasność, którą można dostosowywać w zależności do potrzeb. Poza lampką, w fotelu zamontowano oświetlenie otoczenia, które nie tylko podkreśla design fotela, ale służy, jako oświetlenie nocne w przy przyćmiony oświetleniu kabinowym.Uzupełnieniem nowych doznań jest nowy system rozrywki pokładowej. Pasażerowie klasy First mogą delektować się nowym system KrisWorld na ekranie LCD o przekątnej 24 cali, który jest sterowany dotykowym video-pilotem.

Aby zapewnić łatwy dostęp do rzeczy osobistych w czasie trwania lotu, nawet podczas ładowania baterii, zarówno gniazdka eXport i USB są dyskretnie umieszczone w specjalnym schowku wyściełanym skórą. Dodatkowo zamontowano porty HDMI, aby dać pasażerom możliwość wyboru korzystania z systemy KrisWorld lub ich własnych odtwarzaczy.


Business Class - Klasa biznes

Nowy fotel klasy Business to połączenie wyszukanej nowoczesności z funkcjonalnością, aby zaspokoić potrzeby podróżujących biznesmenów – czyli więcej elastyczności, komfortu i prywatności.Fotele zamontowane są w kabinie o ciepły i przyjaznym wystroju. Fotel można rozłożyć do pozycji 132 stopni, a specjalne ergonomiczne poduszki gwarantują doskonały wypoczynek. Po pełnym rozłożeniu zmienia sie w najszersze podniebne, w pełni płaskie łóżko, o długości 78 cali. Dla zwiększenia komfortu fotel na także tapicerowany podgłówek.W wyniku przeprowadzonych badań oraz zebranych opinii pasażerów nowe fotele klasy Business mają dwie, dodatkowe, nowe pozycje siedzenia - ‘Lazy Z’ oraz ‘Sundeck’. Te dodatkowe, wypoczynkowe pozycje dają pasażerowi większą elastyczność wyboru preferowanej pozycji wystawienia fotela podczas pracy czy wypoczynku.

Opierając się na opiniach podróżnych została także powiększona liczba różnego rodzaju schowków, jak np. podręczna toaletka czy schowek na laptopa.Innym zaawansowany wyróżnikiem jest 18-calowy ekran LCD z dotykowym video-pilotem, aby pasażerowie mogli uprzyjemnić sobie czas podróży oglądając programy dzięki nowej generacji – KrisWorld, a także skorzystać z panelu z gniazdkami do ładowania baterii, USB, eXport czy HDMI. Podobnie jak fotele w klasie First – fotele w klasie Business wyróżniają się nowym oświetleniem do czytania, wyłącznikiem monitora – wszystko dla większej wygody pasażera.


Economy Class - Klasa ekonomiczna


Dzięki innowacyjnemu projektowi oraz użytym materiałom, nowa klasa ekonomiczna Singapore Airlines daje jeszcze większy komfort, więcej przestrzeni i miejsca na nogi. Każdy fotel z tapicerką o wesołym wzorze, ma nowo zaprojektowane oparcie pod plecy z bocznymi poduszkami - dla lepszego podparcia pleców.Ergonomiczny zagłówek, ze zwiększoną możliwością dostosowań, co do wysokości – odciąża szyję i kark oraz ułatwia przyjęcie najwygodniejszej pozycji w czasie lotu.Pasażerowie mogą korzystać w nowej generacji systemu rozrywki pokładowej KrisWorld oglądając programy na szerszym 11-calowym monitorze, który ma dotykowy, unikalny, inteligentny, graficzny interfejs (GUI) wraz z dotykowym video- pilotem.Fot. Singapore Airlines
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
spooks 2015-01-05 21:45   
spooks - Profil spooks
Ho ho! Co za grafika economy. Na prawdę jest aż tyle miejsca na nogi że druga osoba by się zmieściła chcąc przejść przed siedzącą przy alejce? Czy troszkę jednak ubarwili? :>
shorty 2013-10-17 16:45   
shorty - Profil shorty
SQ leciałem wiele razy QR dwa i moim zdaniem SQ są o niebo lepsze. Jak oge to zawsze wybieram SQ czasem LH np. do Korei.
piotrek737 2013-10-16 16:26   
piotrek737 - Profil piotrek737
Nie no to jasne, akurat o tę destynację mi chodziło, więc nieco nieczytelnie to ująłem ;) Tzn. na konfie mówili jeszcze, że np. w wiele miejsc konkurencja nie lata, a w SIN można polecieć dalej np. SQ, SilkAir czy low costem Scoot ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama