LH: Co nowego w sezonie zimowym?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
11 października 2013 16:23
20 komentarzy
Reklama
Lufthansa i Germanwings rozszerzą zakres usług w nadchodzącym zimowym rozkładzie połączeń. Przepustowość obu przewoźników w zakresie pasażerokilometrów wzrośnie łącznie o 1,1 proc. Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu większych maszyn. W połączeniu z Germanwings, Lufthansa zaoferuje pasażerom jeszcze szerszy wybór spośród 211 miast w 81 krajach.

Lufthansa obsługuje samodzielnie 199 kierunków w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Północnej, a Germanwings 64 w Europie oraz na Bliskim Wschodzie. Nadchodzącej zimy personel pokładowy obu przewoźników będzie witać pasażerów na 12 162 rejsach tygodniowo. Statystycznie na całym świecie, samoloty Lufthansy i Germanwings będą startować średnio co 50 sekund.

Wszyscy przewoźnicy grupy Lufthansa (Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Germanwings i Swiss), zaoferują łącznie 274 połączenia do 106 krajów na czterech kontynentach, oferując ponadto wiele rejsów typu code-share. Każdego tygodnia wszyscy przewoźnicy grupy, komfortowo i niezawodnie zrealizują 19789 rejsów. Nowy rozkład będzie obowiązywać od niedzieli 27 października 2013 do 29 marca 2014 roku.Większe maszyny do Szanghaju, Chicago i Mexico City

Nowoczesne, flagowe maszyny z floty dalekiego zasięgu Lufthansy, Airbus A380 i Boeing 747-8I, będą obsługiwać zimą połączenia do Szanghaju, Chicago i Mexico City. A380 obsługuje trasę Frankfurt-Szanghaj pięć razy w tygodniu już od końca września. B747-8I lata już także z Frankfurtu do Mexico City. Królowa Niebios rozpocznie również obsługiwać trasę Frankfurt-Chicago wraz z wejściem w życie nowego, zimowego rozkładu.Aby odpowiedzieć na rosnące potrzeby pasażerów, do jednego dziennie wzrośnie dodatkowo liczba połączeń z Frankfurtu do Filadelfii na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych oraz do Arabii Saudyjskiej. Zimą Lufthansa będzie wznowi także regularne połączenia z Monachium do Kapsztadu. To sezonowe połączenie cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem wśród turystów zwiedzających południowoafrykańskie wybrzeże.

Z Lufthansą do Soczi

Gdy Ogień Olimpijski zapłonie w rosyjskim Soczi, obwieszczając rozpoczęcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 i igrzysk paraolimpijskich, Lufthansa będzie przewozić fanów i zawodników nad Morze Czarne, na specjalnie uruchomionej z tej okazji trasie. Połączenia będą realizowane maszynami typu Airbus A321, od 24 stycznia do 17 marca 2014. Fani sportów zimowych będą mogli komfortowo i regularnie dostać się do centrum sportowych wydarzeń do pięciu razy w tygodniu, w zaledwie 3,5 godziny.


Transfer rejsów z Hamburga i Berlina do Germanwings

W zimowym rozkładzie Lufthansy, kolejne połączenia bezpośrednie w Europie zostaną przeniesione do Germanwings. Są to połączenia, które nie były realizowane przez porty przesiadkowe we Frankfurcie i Monachium. Będą one teraz dostępne w nowych, atrakcyjnych cenach. Zgodnie z najnowszymi planami, 23 połączenia obsługiwane do tej pory przez Lufthansę z Hamburga i Berlina, zostaną zimą przeniesione do Germanwings. Transfery będą się odbywać sukcesywnie.

W nadchodzących miesiącach będą to połączenia z Hamburga do: Amsterdamu, Birmingham, Budapesztu, Genewy, Londynu, Madrytu, Mediolanu, Manchesteru, Oslo, Paryża, Sztokholmu i Zurychu. Ich transfer zakończy się z ostatnim dniem marca 2014 roku.Pasażerowie lecący z Berlina, będą mogli wybrać Germanwings na trasach do: Birmingham, Bolonii, Bukaresztu, Genewy, Helsinek, Londynu, Malagi, Norymbergi, Rzymu, Mediolanu i Wiednia.

Transfer wszystkich połączeń bezpośrednich zakończy się latem 2014. Bezpośrednie połączenia Lufthansy z Dusseldorfu zostaną przejęte przez Germanwings zgodnie z planem, podczas letniego rozkładu połączeń w 2014 roku. Kiedy wszystkie transfery zostaną zakończone, bilety pasażerów Lufthansy zarezerwowane na te trasy, zostaną automatycznie przeniesione do Germanwings.

Dwa połączenia mniej do Afryki Zachodniej

Lufthansa oferuje klientom szeroki wybór rejsów z globalnej siatki, poddając swoje usługi regularnej ocenie w celu kontroli i optymalizacji kosztów. Najwyższym priorytetem jest zapewnienie stabilnego rozkładu połączeń. Czasem jednak zmiany są nieuniknione. Ze względów ekonomicznych, na przełomie 2013/14, Lufthansa zawiesza połączenia do stolicy Gabonu, Liberville oraz do Pointe Noire w Republice Kongo.

Od drzwi do drzwi – Lufthansa Journey Planner

Lufthansa ułatwia swoim klientom planowanie podróży. Przewoźnik, jako pierwszy w branży, oferuje pasażerom nowe narzędzie służące do precyzyjnego zaplanowania trasy podróży od drzwi do drzwi, z wykorzystaniem różnych środków transportu. Oprócz systemu rezerwacyjnego Lufthansy na stronie lufthansa.com/door-to-door, pasażerowie mogą sprawdzić wszelkie środki transportu z lotniska, jak kolej, samochód, prom czy metro. Podróżujący znajdą tu rozkład jazdy ponad 600 środków transportu miejskiego oraz promów i pociągów. Transport łączony jest dla Lufthansy jednym
z priorytetów.

Fot. Piotr Bożyk, Philipp Schütz
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_abbfe 2013-10-14 15:50   
gosc_abbfe - Profil gosc_abbfe
wroord: a od sezonu letniego LH bedzie latac do WRO dwa razy dzienie - popołudniu A319 i wieczorem B735 z nocowaniem we Wrocku
wroord 2013-10-14 15:42   
wroord - Profil wroord
FRA-WRO-FRA od konca pazdzienika bedzie E195 zamiast CRJ700.
gosc_bf86b 2013-10-14 14:51   
gosc_bf86b - Profil gosc_bf86b
chyba cała grupa poleci na 5 kontynentów: Europa, Afryka, Azja, Ameryka Płn i Ameryka Płd...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy