BA: Nowe taryfy na krótkich trasach

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
11 października 2013 15:53
5 komentarzy
Reklama

W ofercie British Airways od wczoraj (10.10) obowiązują dodatkowe dwie taryfy: półelastyczna i z bagażem podręcznym. Obie opcje dostępne są na ponad 90 krótkodystansowych lotach obsługiwanych przez przewoźnika w całej Europie z i do lotnisk: Londyn Heathrow, Gatwick i Londyn City.

Taryfa półelastyczna obejmuje standardową ofertę (hojne limity bagażowe, catering na pokładzie) oraz dodatkowo:
  • Możliwość zmiany rezerwacji w dzień wylotu do wybranego miasta z tego samego lotniska,
  • Możliwość wyboru miejsca w samolocie dwa dni przed wylotem za pomocą strony przewoźnika ba.com, a nie jak w przypadku taryfy standardowej 24h przed wylotem,
  • Brak opłaty za dokonanie zmian w rezerwacji w dniu wylotu.

W ofercie pół elastycznej, pasażer chcąc wrócić do domu wcześniej bądź przedłużyć pobyt ma możliwość zmiany lotu na późniejszy, gdy tylko pozwala na to ilość zarezerwowanych miejsc w samolocie. Co więcej, zmiana nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami w ramach zmiany rezerwacji. Podróżujący będzie zobligowany jedynie do pokrycia różnicy kosztów planowanego lotu z pierwotną rezerwacją.

W ofercie klienci mają również możliwość połączenia taryf standardowej, półelastycznej oraz w pełni elastycznej. Na przykład podróżując z Warszawy do Londynu może wybrać taryfę standardową, natomiast wrócić w opcji półelastycznej.

Pasażerowie, którzy wybiorą opcję lotu wyłącznie z bagażem podręcznym, mogą korzystać z wyjątkowo dogodnego limitu bagażowego British Airways (56cm x 45cm x 25cm) oraz dodatkowo mieć przy sobie torebkę lub torbę na laptopa.

- Rozpoczęliśmy sprzedaż obu rodzajów biletów na wszystkich krótkodystansowych trasach w Europie oraz w Wielkiej Brytanii. Dzięki rozszerzeniu oferty, mamy nadzieję, że nasi klienci zyskają większą wolność wyboru oraz elastyczność podczas podróżowania z British Airways - powiedział Petr Duchek, commercial manager British Airways na Europę Środkowo-Wschodnią.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2013-10-12 20:29   
krzysiekl - Profil krzysiekl
na pewno zmiana na plus, ale w pierwszej chwili sądziłem, że będzie rewolucja ;)
olo 2013-10-12 12:33   
olo - Profil olo
krzysiekl - to bardzo dobra zmaina - do tej pory bylo tak ze albo w ogole nie mogles zmieniac, albo mogels za STAŁA OPŁATĄ np 60 euro PLUS roznica w taryfie, a teraz masz tylko roznice w taryfie - to krok w kierunku klienta na duzy plus
jsg 2013-10-11 22:51   
jsg - Profil jsg
No ale latanie z HBO (hand baggage only) już tak stare jak lotnictwo cywilne nie jest.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama