Air France świętuje swoje 80. urodziny

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
09 października 2013 18:56
6 komentarzy
Reklama

7 października 1933 roku o godzinie 16-tej Pierre Cot, francuski Minister Lotnictwa ogłosił uroczyście na lotnisku Le Bourget narodziny nowej linii lotniczej. Air France powstał w wyniku połączenia pięciu komercyjnych przewoźników: Air Orient, Air Union, SGTA, CIDNA i Aeropostale. Okrągła rocznica to doskonała okazja do podkreślenia wkładu Air France w rozwój lotnictwa cywilnego, a także inspirowania ludzi do poznawania świata.

Z okazji swojej rocznicy francuski przewoźnik przygotował wiele atrakcji. O 80-leciu pracownikom będą przypominać między innymi wewnętrzny newsletter, radio oraz intranet. W centrali Air France zostanie zaprezentowana wystawa pt. "Niebo, nasza pasja". Warto wspomnieć, że specjalnie z tej okazji dwa samoloty – Airbus A380 i A320 – przez rok będą latały w urodzinowych barwach Air France. Wielu niespodzianek mogą się także spodziewać podróżni w czasie lotu. Październikowe wydanie Air France Magazine poświęcone jest 80-letniej historii linii. Zamieszczono w nim m.in. archiwalne grafiki, plakaty oraz zdjęcia eleganckich ubiorów załogi. Zadbano także o urodzinowe systemy rozrywki dostępne na pokładzie, a także okolicznościowe gadżety, jak np. papierowe menu, kubki oraz zestawy kosmetyków, które pojawią się w rocznicowych barwach.Air France od początku swojej działalności przywiązuje ogromną wagę do jakości świadczonych usług i zapewnienia swoim pasażerom jak najwyższego komfortu w czasie podróży. Od dziesięcioleci najwybitniejsi artyści, projektanci i szefowie kuchni swoim zaangażowaniem i ciężką pracą rozsławiali na całym świecie zarówno linie Air France, jak i francuski styl życia. Obecnie Grupa Air France-KLM obsługuje łącznie 243 porty lotnicze zlokalizowane w 103 krajach na całym świecie. Flota grupy Air France składa się aktualnie z 573 samolotów. Od 2016 roku francuskie linie zaczną eksploatować najnowocześniejsze Boeingi 787-9, a od 2018 roku Airbusy A350-900.

Z okazji 80-lecia powstała również rocznicowa strona internetowa, która jest nie lada atrakcją szczególnie dla pasjonatów lotnictwa. Filmy, archiwalne zdjęcia i cała masa ciekawostek na temat tego, jak Air France współtworzył historię lotnictwa XX wieku dostępne są na stronie 80years.airfrance.com.- Transport lotniczy jest bardzo konkurencyjną gałęzią gospodarki, która stale podnosi standardy, dlatego bez przerwy inwestujemy w nasz rozwój. W strategię AIR FRANCE wpisaliśmy plan Best&Beyond, który uwzględnia inwestycje rzędu 500 milionów euro w nowe produkty i szkolenia pracowników w zakresie najwyższych standardów obsługi. Wygoda podróżnych, dbałość o szczegóły oraz dostarczenie wysokiej jakości usług w czasie podróży to nasze priorytety – powiedziała Chloe Marchand, dyrektor generalna Air France-KLM w Polsce.

Air France nie tylko składa deklaracje, lecz także realizuje obietnice poprzez konkretne działania. W ostatnich dniach linie poinformowały o olbrzymich inwestycjach w udoskonalenie swojego produktu na pokładzie. Od lata przyszłego roku rozpocznie się wymiana foteli w klasie ekonomicznej wraz z ich systemem rozrywki pokładowej w 44 samolotach typu Boeing 777, które realizują loty na rejsach dalekiego zasięgu. Ponadto zostaną wprowadzone zmiany w serwisie pokładowym, udogodnienia techniczne, metamorfozie ulegnie również design kabiny i zastawy stołowej, pojawi się nowa oferta dla rodzin z dziećmi – to tylko cześć nowości, których niebawem doświadczą pasażerowie. Air France pragnie pokazać, że mimo sędziwego wieku, rozumie nowe potrzeby swoich klientów i zmienia się w taki sposób, aby im sprostać w jak najlepszy sposób.

Fot. Air France
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
greg0303 2013-10-11 21:15   
greg0303 - Profil greg0303
KLM ma już 94 lata (najstarsza linia na świecie):
zobacz link
mietek 2013-10-10 12:21   
mietek - Profil mietek
Francuzi mieli 5 lini lotniczych w 1933:) No ale jakoś musieli latać do swoich kolonii i posiadłości.
gosc_b4e73 2013-10-10 10:26   
gosc_b4e73 - Profil gosc_b4e73
o tak! to będzie ogłoszenie bankructwa z wielką pompą! Przy czym cieszyć się nie będzie z czego.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama