Finnair: Kolejne nowości na pokładzie

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
9 października 2013 14:08
1 komentarz
Reklama
Linie Finnair, z myślą o swoich pasażerach, wprowadzają wiele nowych udogodnień. Zmieniony został wystrój kabin samolotów, trwają także prace nad poszerzeniem oferty systemu rozrywki pokładowej oraz modernizacją strefy lounge na lotnisku w Helsinkach.


Odświeżona klasa ekonomiczna przewoźnika

Finnair prawie dwukrotnie zwiększył ofertę rozrywki pokładowej – o 72 filmy i ponad 150 programów telewizyjnych dostępnych na żądanie. System rozrywki zarówno w klasie ekonomicznej jak i biznes na wszystkich rejsach długodystansowych jest wliczony w cenę biletu.

Podczas rejsów średniego zasięgu i na trasach czarterowych, wykonywanych nowymi samolotami Airbus A321 z końcówkami skrzydeł typu sharklet, pasażerowie mogą wypożyczyć za 10 euro tablety Samsung Tab 3, które wyposażone są w bogatą ofertę filmów, muzyki, gier i gazet.

- Tablet to narzędzie, które zrewolucjonizuje system rozrywki pokładowej. Jest lekki i poręczny, aktualizacja danych jest szybka i prosta i jednocześnie oferuje pasażerom bogaty wachlarz interaktywnej rozrywki. Jeśli system rozrywki pokładowej z użyciem tabletów dostępny na pokładach naszych nowych samolotów zda egzamin, rozważymy możliwość wprowadzenia go do całej naszej floty - mówi Jouni Oksanen, szef Działu Rozrywki Pokładowej Finnaira.


Nowa klasa biznes Finnaira

Obecnie na pokładach wszystkich samolotów fińskiego przewoźnika, obsługujących zarówno trasy krótkiego, jak i długiego zasięgu; standardem są elementy wyposażenia kabiny, zaprojektowane przez firmę Marimekko - poduszki, koce, zagłówki, serwetki i zastawa. Niedawno Finnair ogłosił również wprowadzenie nowego menu w klasie biznes, które opracowali dwaj znani fińscy szefowie kuchni: Tomi Björck i Pekka Terävä.

Linie Finnair rozpoczęły także modernizację kolejnych ośmiu samolotów, obsługujących rejsy transkontynentalne, wyposażając klasę biznes w fotele rozkładane do pozycji poziomej "fully flat", dzięki czemu pasażerowie będą mieli zapewniony pełen komfort podróży. Po zakończeniu wymiany foteli we wrześniu 2014, tylko trzy A340-300 spośród wszystkich samolotów Finnaira nie będą wyposażone w nowy typ siedzeń, w 2015 zostaną one jednak zgodnie z planem wycofane z floty i zastąpione nowymi Airbusami A350-900.

Stylowa strefa lounge

Prace modernizacyjne trwają nie tylko na pokładach maszyn, ale także na na lotnisku w Helsinkach, w obszarze "non-Schengen", rozpoczęto już budowę nowej strefy Premium Lounge, której otwarcie zaplanowano na wiosnę 2014 roku. Premium Lounge będzie znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie salonu Finnair Lounge, który jest regularnie oceniany jako jeden z najlepszych tego typu salonów na świecie.

Nowa strefa wypoczynku będzie dostępna dla członków klubu Finnair Plus o statusie Platinum i Gold oraz dla ich gości, a także dla często podróżujących pasażerów posiadających karty o podobnym statusie w ramach innych linii należących do sojuszu lotniczego oneworld. Wszyscy pasażerowie będą mogli korzystać z nowych prywatnych pokoi kąpielowych oraz fińskiej sauny.

Fot. Finnair

Ostatnie komentarze

gosc_1726a 2013-10-09 22:10   
gosc_1726a - Profil gosc_1726a
Onnittelut Finnair!:):)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy