Będą zwolnienia na lotnisku Modlin

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
04 października 2013 07:59
11 komentarzy
Reklama

Lotnisko w Modlinie musi zwolnić około 10% swojej liczącej 230 osób załogi. Plany dotyczą roku 2013, ale możliwe są dalsze zwolnienia w kolejnym roku. Redukcje i ograniczenia etatów obejmą wszystkie biura, zarówno pracowników operacyjnych jak i administracyjnych.

- Planowane zwolnienia oraz redukcje niektórych etatów spowodowane są przede wszystkim ograniczeniem współpracy lotniska do jednego przewoźnika oraz koniecznością ograniczenia funkcjonowania lotniska z 24h/dobę do godzin operowania Ryanaira - mówi Magdalena Bojarska z zespołu prasowego lotniska w Modlinie.

Każda konkretna zapowiedź nawiązania współpracy z nowymi przewoźnikami zapobiegnie ewentualnym dalszym redukcjom zatrudnienia.

Obecnie utrzymywanie lotniska w nocy czyli poza rozkładowymi godzinami startów i lądowań Ryanaira jest nieekonomiczne. Jeśli jednak zdarzą się dodatkowe operacje, poza regularnym rozkładem lotów np. przekierowania lub lądowania awaryjne, będziemy w pełnej gotowości do ich obsługi - dodaje.Tomasz Wyszyński
Fot. Jacek Chlebowski (EPMO Spotters)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
marekd 2013-10-15 10:43   
marekd - Profil marekd
Dzisiaj od rana samoloty Ryanair nie lądują na WMI i jak do tej pory są przekierowywane na lotnisko Okęcie.
gosc_01be7 2013-10-06 19:07   
gosc_01be7 - Profil gosc_01be7
wystarczy dobrze przeczytać artykuł: "z zespołu prasowego lotniska Modlin". Czy na takiej zapadłej dzirze musi być zespół prasowy?. W locie w ramach oszczędności też jest dwóch rzeczników prasowych. Bizancjum i prywata..
gosc_258df 2013-10-05 09:22   
gosc_258df - Profil gosc_258df
A co by to zmieniło? Kto odpowiada za budowę pasa? Erbud i jego wykonawca a w przetargu na nadzór lotnisko się odwołało, ale Izba Odwoławcza-odrzuciła. Z kolei za ILS odpowiada PAŻP więc tam szukaj winnych, dlaczego tak późno to zainstalowali. Najlepiej teraz wywalić doświadczonych ludzi. Jak widać Ryanair wrócił wcześniej niż zapowiadał(koniec października) i wbrew czarnym proroctwom, że nic nigdy już nie wyląduje w Modlinie toczy się tam życie. Podpisano 10-letnią umowę obiecując minimum 1,3 mln pasażerów co roku i dodatkowo 200 tys w każdym kolejnym no ale porażka portu..., dlatego wybaczcie, ale wywalenie teraz tych doświadczonych ludzi, którzy najcięższe przeszli nic by nie zmieniło a ułatwiło zadanie drugim stronom(liniom i czarterom).
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama