×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wypadek Embraera 120 w Nigerii
W katastrofie lotniczej w Nigerii zginęło dziś (3.10) około 15 osób. Samolot Embraer 120 Brasilia (5N-BJY) należący do lokalnych linii Associated Aviation rozbił się podczas startu z lotniska w Lagos.

Maszyna wykonywała rejs z Lagos do oddalonego o 200 km miasta, Akure. Do wypadku doszło ok. godz. 9:32 miejscowego czasu. Na lotnisku panowały dobre warunki atmosferyczne. Embraer rozbił się tuż za portem lotniczym. Prawdopodobną przyczyną była usterka jednego z silników Pratt & Whitney PW100. Maszyna została wyprodukowana na początku 1990 roku.Na pokładzie znajdowały się 23 osób: trzech członków załogi i 20 pasażerów. Według najnowszych danych wypadek przeżyło osiem osób. Kilka lokalnych stacji radiowych i telewizyjnych poinformowało o tym, że na pokładzie znajdowała się także trumna z ciałem Oluseguna Agagu, byłego gubernatora stanu Ondo w Nigerii oraz najbliższa rodzina podróżująca na jego pogrzeb.

Linie Associated Aviation to jedne z licznych prywatnych przewoźników działających w Nigerii. Flota przewoźnika składa się z dziewięciu samolotów: dwóch Boeingów 737-200F, dwóch BAe 125-700, czterech Embraerów 120 oraz jednego Learjeta 45XR. Przewoźnik obsługuje przede wszystkim trasy krajowe, przewozy cargo oraz rejsy czarterowe.

Piotr Bożyk
Fot. Reuters Mediagość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie