Linia TAM w oneworld od marca 2014

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
02 października 2013 23:34
Reklama

Spółka LATAM poinformowała dziś (2.10), że linia TAM, wchodząca w jej skład, wstąpi 31 marca 2014 roku do sojuszu oneworld. Przewoźnik zostanie 14. linią zrzeszoną w tym aliansie. Wejście linii TAM do sojuszu wzbogaci jego ofertę o 4 miasta (do 864), a także dwa nowe kraje (do 155). Obecnie TAM jest członkiem Star Alliance.

Linie LAN (Chile) i TAM (Brazylia) od połowy ubiegłego roku tworzą spółkę LATAM, która posiada ok. 40% udziału w rynku lotniczym w Ameryce Łacińskiej.- Rozważaliśmy wszystkie możliwości i wybraliśmy sojusz, który oferuje najlepsze korzyści dla naszych pasażerów, ale również i dla naszych linii z grupy LATAM Airlines. Od momentu wejścia linii TAM do sojuszu oneworld, pasażerowie będą mogli latać 864 miejsc na całym świecie - powiedział Enrique Cueto, prezes LATAM.

TAM opuści Star Alliance na początku marca 2014 roku. Do tego czasu nadal będzie można korzystać ze wszystkich przywilejów Stara, w tym zbierania mil lecąc linią TAM.

LAN i TAM nadal będą funkcjonować pod osobnymi markami i utrzymają swoje bazy odpowiednio w Santiago de Chile i Sao Paulo. Połączenie w ciągu czterech lat powinno przynieść ponad 600 mln dolarów oszczędności.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama