×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linia TAM w oneworld od marca 2014Spółka LATAM poinformowała dziś (2.10), że linia TAM, wchodząca w jej skład, wstąpi 31 marca 2014 roku do sojuszu oneworld. Przewoźnik zostanie 14. linią zrzeszoną w tym aliansie. Wejście linii TAM do sojuszu wzbogaci jego ofertę o 4 miasta (do 864), a także dwa nowe kraje (do 155). Obecnie TAM jest członkiem Star Alliance.

Linie LAN (Chile) i TAM (Brazylia) od połowy ubiegłego roku tworzą spółkę LATAM, która posiada ok. 40% udziału w rynku lotniczym w Ameryce Łacińskiej.- Rozważaliśmy wszystkie możliwości i wybraliśmy sojusz, który oferuje najlepsze korzyści dla naszych pasażerów, ale również i dla naszych linii z grupy LATAM Airlines. Od momentu wejścia linii TAM do sojuszu oneworld, pasażerowie będą mogli latać 864 miejsc na całym świecie - powiedział Enrique Cueto, prezes LATAM.

TAM opuści Star Alliance na początku marca 2014 roku. Do tego czasu nadal będzie można korzystać ze wszystkich przywilejów Stara, w tym zbierania mil lecąc linią TAM.

LAN i TAM nadal będą funkcjonować pod osobnymi markami i utrzymają swoje bazy odpowiednio w Santiago de Chile i Sao Paulo. Połączenie w ciągu czterech lat powinno przynieść ponad 600 mln dolarów oszczędności.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_3f964 - Profil
gość_3f964
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie