×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 2 proc. wzrost we wrześniu
We wrześniu w porcie lotniczym Wrocław odprawionych zostało prawie 202 955 pasażerów. Stanowi to 2,2% wzrost w porównaniu do września 2012 roku.Koniec lata dało się odczuć w sektorze ruchu biznesowego. Połączenia sieciowe – typowe dla osób podróżujących w interesach – wybrało 28 164 pasażerów. To o 8,9% więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Wiele osób podróżowało do Düsseldorfu – aż o 16,5% więcej niż rok temu, ale wyjątkowy rekord padł na trasie do Kopenhagi. Z tego połączenia skorzystało 4016 pasażerów, co przełożyło się na blisko 122% wzrost w stosunku do września 2012 roku.

- SAS oferuje w tygodniu aż 12 połączeń do Kopenhagi, a pasażerowie we Wrocławiu są coraz bardziej zainteresowani tego typu połączeniami do największych hubów przesiadkowych w Europie. Ale na sukces złożyła się cała oferta wrocławskiego lotniska. Wykonaliśmy więcej operacji, a samoloty miały dobre wypełnienie. Na tle Europy i Polski osiągnęliśmy ponadprzeciętny wynik, co stanowi doskonałą prognozę na kolejne miesiące – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Przy stałym wzroście w sektorze międzynarodowego ruchu sieciowego, wrocławskie lotnisko odnotowało też znaczący wzrost w sektorze połączeń niskokosztowych. Tanie loty wybrało 108 408 osób, co przekłada się na zwiększenie ruchu w tym segmencie o 6,5% w stosunku do września 2012 roku. Oprócz tradycyjnie popularnych wśród pasażerów wrocławskiego lotniska kierunków, jak Londyn Stansted czy Dublin, podróżni chętnie wybierali Oslo, Paryż Beauvais, Malagę i Alicante.

Wzrosty odnotowano również w sektorze połączeń czarterowych. Mimo trudnej sytuacji w Egipcie, na wakacje z Wrocławia poleciało o 3,5% pasażerów więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_5e959 - Profil
gość_5e959
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie