Rozwój usług VIP na lotnisku w Krakowie

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
01 października 2013 15:22
3 komentarze
Reklama

Od dzisiaj pasażerowie lotniska w Krakowie korzystający z usługi VIP są obsługiwani kompleksowo przez pracowników portu. Międzynarodowy Port lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice otrzymał od Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego zezwolenie na świadczenie usług obsługi naziemnej (w zakresie obsługi płytowej obejmującej transport załogi i pasażerów między statkiem powietrznym i terminalem). Do tej pory pasażerowie z salonu VIP do samolotu byli dowożeni przez agentów handlingowych.

- Uzyskanie zezwolenia na obsługę naziemną w zakresie transportu jest krokiem milowym w rozwoju usług biznesowych w Kraków Airport, stanowi doskonałe uzupełnienie usługi VIP świadczonej na krakowskim lotnisku – podkreśla Dorota Walkowicz, kierownik działu VIP & Business Services.

Usługa VIP w Kraków Airport obejmuje m.in. koordynację odprawy biletowo-bagażowej, paszportowej, celnej, transport do samolotu komfortowymi limuzynami BMW serii 7, dedykowany punkt kontroli bezpieczeństwa, korzystanie z komfortowego salonu. Personel Działu VIP & Business Services, z doświadczeniem w zakresie protokołu dyplomatycznego, dba o zapewnienie najwyższego standardu obsługi.

Usługa VIP od 2009 r. co roku otrzymuje wyróżnienie „Medal Europejski dla usług” przyznany przez Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. Dział VIP & Business Services od 2007 roku współpracuje z lotniskami międzynarodowymi w ramach World Airports’ VIP Forum w zakresie ustalania standardów obsługi, tworzenia procedur i dobrych praktyk, opracowania i wdrażania nowych projektów, a także podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
hops 2013-10-04 08:59   
hops - Profil hops
"Uzyskanie zezwolenia na obsługę naziemną w zakresie transportu" poważnie? XD dostanie papierka, który obecnie mało znaczy (i to dla Zarządzającego) to krok milowy? :D
krokiem milowym to byłoby obniżenie cen za swoje usługi (Portu) i podejście do klienta, a nie koszenie za każdą pierdołę.
gosc_55e6a 2013-10-01 17:28   
gosc_55e6a - Profil gosc_55e6a
no i kolejnych kilka "pociotków" ma pracę :-)
gosc_7c22c 2013-10-01 17:01   
gosc_7c22c - Profil gosc_7c22c
szczególnie przy korzystaniu z terminala (garażu:-)) krajowego przedaloby się zmienić podejście....
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama