Przebudowa bagażowni w Katowicach

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
30 września 2013 18:25
9 komentarzy
Reklama

Od 1 października 2013 roku do 15 kwietnia 2014 roku w terminalu pasażerskim A w Katowicach, w którym obsługiwane są rejsy do krajów strefy Non-Schengen, będą trwały prace związane z rozbudową i modernizacją systemu obsługi bagażu rejestrowanego strefy odlotów. Realizacja tego przedsięwzięcia wiąże się z zamknięciem wszystkich siedemnastu stanowisk odprawy biletowo-bagażowej w terminalu pasażerskim A. W związku z tym odprawy biletowo-bagażowe na wszystkie rejsy realizowane z Katowice Airport do krajów strefy Schengen jak i Non-Schengen odbywać będą się w terminalu pasażerskim B. Dalsza droga pasażera podróżującego z pyrzowickiego lotniska do krajów strefy Non-Schengen będzie wyglądała identycznie jak dotychczas tzn. kontrola bezpieczeństwa, dokumentów oraz boarding z hali odlotów odbywać będą się w terminalu pasażerskim A. Pasażerowie przylatujący z krajów Non-Schengen nadal obsługiwani będą w terminalu pasażerskim A.

- W trosce o komfort obsługi pasażerów Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA specjalnie wybrało jesienno-zimowy termin na realizację inwestycji rozbudowy i modernizacji systemu obsługi bagażu strefy odlotów w terminalu pasażerskim A. Przewozy lotnicze w Europie są sezonowe, a wybrany okres charakteryzuje się zdecydowanie mniejszym nasileniem ruchu pasażerskiego w porównaniu z miesiącami wiosenno-letnimi. Dzięki temu skupienie wszystkich odpraw biletowo-bagażowych na rejsy do krajów strefy Schengen jak i Non-Schengen nie powinno znacząco wpłynąć na jakość obsługi podróżnych. Realizacja inwestycji rozbudowy i modernizacji bagażowni jest niezbędna ponieważ poprawi ona przepustowość stanowisk odprawy biletowo-bagażowej oraz skróci czas w jakim bagaż po nadaniu na rejsy Non-Schengen trafia do luku bagażowego samolotu – mówi Cezary Orzech, rzecznik prasowy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

W ramach przedsięwzięcia wymieniony zostanie na nowy cały system przesyłu bagażu ze stanowisk odprawy biletowo-bagażowej do bagażowni. Ponadto bagażownia zostanie rozbudowana, po zakończeniu przedsięwzięcia jej powierzchnia wzrośnie dwukrotnie. Inwestycje realizowana będzie przez wyłonione w przetargu konsorcjum firmy Hochtief Polska Sp. z o.o. oraz Dimark SA.

Aktualnie w Katowice Airport trwa budowa nowej drogi startowej o długości 3200 metrów i szerokości 45 metrów. Inwestycja o wartości 157 mln zł netto ma zostać ukończona we wrześniu 2014 roku. Pierwszy samolot na nowej drodze startowej wyląduje najpóźniej w II kwartale 2015 roku. W przyszłym roku na pyrzowickim lotnisku rozpocznie się budowa nowego terminalu przylotowego, płyty postojowej do odladzania statków powietrznych, płyty postojowej dla samolotów cargo wraz z drogą kołowania oraz nowego terminalu cargo.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_cc951 2013-10-01 19:49   
gosc_cc951 - Profil gosc_cc951
do gosc_94420 W Krakowie nigdy nie bedzie drugiego pasa to lotnisko doszło już do granic swoich możliwości! No chyba że A4 zaadoptują!!!
gosc_55be2 2013-10-01 11:19   
gosc_55be2 - Profil gosc_55be2
Ponadto władze lotniska mogłyby przeszkolić kontrolerów bezpieczeństwa z absolutnych podstaw dobrego wychowania. Zachowują się jak "kanary" w pociągu. Nie znają słów pan, pani, proszę, dziękuję tylko machają rękami jak policjanci na skrzyżowaniu i ew. wyrzucają z siebie "Za linie" (!); "Przed linie" itp. - dziecko z podstawówki ma bogatszy zasób podstawowego słownictwa.
gosc_b5bc6 2013-09-30 22:17   
gosc_b5bc6 - Profil gosc_b5bc6
Przecież w artykule jak byk pisze, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa nowego terminalu przylotowego.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama