×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa rozważa zakup linii SAS



Lufthansa Group rozważa ofertę kupna udziałów w skandynawskiej linii SAS. Taką informację przekazał wczoraj (26.09) Christoph Franz, prezes Lufthansy podczas konferencji prasowej. Rządy Szwecji, Norwegii i Danii są zainteresowane sprzedażą udziałów w linii jeżeli pojawi się atrakcyjna oferta.

- Prezes Rickard Gustafson zrobił naprawdę kawał imponującej pracy. Linie SAS zaczęła się zmieniać i lecieć w dobrym kierunku. Oznacza to, że możemy kolejny raz rozważyć możliwość nabycie udziałów w tym przewoźniku - powiedział Christoph Franz szwedzkiemu dziennikowi Dagbladet Svenska.



Lufthansa od dawna postrzegana jest jako główny pretendent do przejęcia skandynawskiej linii. Jednak Franz nie ujawnił, czy Lufthansa rozpoczęła już rozmowy z trzema państwami skandynawskimi (Szwecją, Danią i Norwegią), które łącznie kontrolują 50 proc. firmy.

- Nie odpowiem tak lub nie na to pytanie. Mogę tylko powiedzieć, że jestem pod wrażeniem tego, co SAS wykonał w ostatnim roku. Pierwsza próba zakupu SAS-u przez Lufthansę odbyła się kilka lat temu, jednak wtedy nie doszła do skutku ze względu na zachwianie kondycji finansowej linii SAS - uciął Franz.

W listopadzie ub. roku SAS rozpoczął realizację planu 4Excellence Next Generation (4XNG), którego celem jest zabezpieczenie przyszłości SAS, jako spółki oferującej swoim klientom konkurencyjne usługi.

Restrukturyzacja SAS przynosi pierwsze wymierne korzyści. W raporcie finansowym za drugi kwartał 2013 roku widać, że m.in. spadły koszty jednostkowe, a sytuacja finansowa SAS się poprawiła.

SAS kontynuuje realizację założeń określonych w strategicznym planie 4XNG. Koszty jednostkowe spadły o 10,7 proc., czemu towarzyszyła poprawa prognoz co do przyszłych zysków. Grupa nadal koncentruje się na realizacji planu strategicznego, a założenie, zgodnie z którym na koniec roku osiągnie ona zysk, jest wciąż aktualne.


Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk



gość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie