Nowa strona lotniska w Szczecinie

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
23 września 2013 13:39
7 komentarzy
Reklama

Port lotniczy w Szczecinie udostępnił nową odsłonę swojej witryny internetowej. Strona szczecińskiego lotniska tradycyjnie już trafia pod naszą lupę - sprawdzimy jej zawartość oraz funkcjonalność.

Na pierwszy rzut oka nowa strona internetowa jest zdecydowanie bardziej stonowana kolorystycznie, dzięki czemu jest bardziej nowoczesna, przejrzysta i przyjemniejsza w stosunku do poprzedniej wersji. W górnej części strony znajdziemy menu dla trzech kategorii informacji: dla pasażerów, dla biznesu oraz informacje o porcie lotniczym. Poniżej znajduje się tablica przylotów oraz odlotów - z niewiadomych jednak przyczyn w polskiej wersji językowej status lotu opisany jest po angielsku.Poniżej znajdziemy odnośniki do najważniejszych informacji dla wylatujących oraz przylatujących pasażerów, jak również dla osób, którzy oczekują na wylot/przylot swoich gości. Na stronie internetowej umieszczona została również wyszukiwarka lotów, która umożliwa szybki zakup biletów za pomocą platfomy eSKY.Pogrupowowane w okienkach zostały również inne dość istotne dla pasażerów informacje: zakupy na lotnisku, bary i restauracje w porcie lotniczym, wynajem samochodu, numer na infolinię lotniskową, przelicznik opłat za parking lotniskowy, ankieta o nowych połączeniach ze Szczecina, odnośnik do lotniskowego magazynu Skysurfer.W dziale poświeconym dla pasażerów znajdziemy wszelkie niezbędne infromacji dotyczące nie tylko naszego lotu, ale również przygotowania do podróży czy transportu na lotnisko. W zakładce Loty umieszczone zostały tablice przylotów oraz odlotów, rozkład rejsów ze szczecińskiego portu lotniczego, informacje o przewoźnikach regularnych obsługujących loty ze Szczecina oraz o czarterach. Nie mogliśmy się natomiast doszukać mapy połączeń.

W dziale Informacje dla podróżnych zamieszczony został poradnik dla pasażera, informacje dla niepełnosprawnych podróżnych, jak również formularz kontaktowy do zadawania pytań.Wyczerpujące informacje na temat dojazdu z/na lotnisko w Szczecinie znajdziemy w zakładce Transport&parking.W dalszej części menu umieszczona zostały również informacje dotyczące punktów handlowych oraz gastronomicznych, jakie znajdują się na terenie szczecińskiego terminala.W zakładce o Usługach znajdują się informacje o umieszczonych w terminalu bankomatach, godzinach otwarcia lotniskowego punktu informacyjnego czy informacje o darmowym bezprzewodowym Internecie dostępnym na lotnisku.W kategorii Lotnisko znajdziemy przede wszystkim informacje dotyczące działalności portu lotniczego, dział aktualności wymaga jednak... zaktualizowania, gdyż ostatnia wiadomość pochodzi z kwietnia 2013 roku.Ciekawym dodatkiem jest możliwość wirtualnego spaceru po terenie portu lotniczego w Szczecinie.Za pomocą aplikacji FlightRadar24, umieszczonej na stronie internetowej lotniska, możemy śledzić przelatujące nam Szczecinem samoloty.W kategorii Biznes znajdziemy informacje o przetargach, opłatach lotniskowych, reklamie oraz o statystykach portu - te ostatnie może bardziej powinny znaleźć się w kategorii Lotnisko.W końcu możemy na bieżąco śledzić statystyki szczecińskiego portu lotniczego - dostępne są zarówno wykresy (np. dla ruchu pasażerskiego), jak i dane liczbowe za kilka poprzednich lat.

Strona szczecińskiego lotniska dostępna jest również w angielskiej oraz niemieckiej wersji językowej - w obu przypadkach jest równie bogata w treść co w polskiej wersji.Układ strony głównej, kolorystyka, menu - to wszystko w nowej odsłonie sprawia, że poruszanie się po stronie jest łatwe, a informacje dotyczące portu lotniczego zostały wyczerpująco oraz przejrzyście przedstawione. Strona jest funkcjonalna, prosta w obsłudze i dostarcza wszelkich niezbędnych wiadomości, a stonowana grafika jest przyjemna dla oka.


Anna Żuchlińska

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
ryrek 2013-09-24 19:19   
ryrek - Profil ryrek
Bardzo piękna strona lotniska :)
PODOBA MI SIĘ I TO BARDZO :)
gosc_390a0 2013-09-24 11:59   
gosc_390a0 - Profil gosc_390a0
Nowa strona zdecydowanie lepsza od starej,bardziej nowoczesna.Ale można przeczytać z niej brutalną prawdę-lotnisko w Szczecinie zostało w statystykach tegorocznych(8 m-cy) wyprzedzone przez Bydgoszcz.Jest to wprawdzie tylko 9 tysięcy,ale zawsze i nie wiadomo,czy Szczecin te stratę nadrobi?
gosc_86ce7 2013-09-23 17:20   
gosc_86ce7 - Profil gosc_86ce7
No to juz sie nie dziwie dlaczego zwlekali ze statystykami. czerwiec prawie 40 % na minusie, ale sierpien juz lekki plus.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama