×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa strona lotniska w SzczeciniePort lotniczy w Szczecinie udostępnił nową odsłonę swojej witryny internetowej. Strona szczecińskiego lotniska tradycyjnie już trafia pod naszą lupę - sprawdzimy jej zawartość oraz funkcjonalność.

Na pierwszy rzut oka nowa strona internetowa jest zdecydowanie bardziej stonowana kolorystycznie, dzięki czemu jest bardziej nowoczesna, przejrzysta i przyjemniejsza w stosunku do poprzedniej wersji. W górnej części strony znajdziemy menu dla trzech kategorii informacji: dla pasażerów, dla biznesu oraz informacje o porcie lotniczym. Poniżej znajduje się tablica przylotów oraz odlotów - z niewiadomych jednak przyczyn w polskiej wersji językowej status lotu opisany jest po angielsku.Poniżej znajdziemy odnośniki do najważniejszych informacji dla wylatujących oraz przylatujących pasażerów, jak również dla osób, którzy oczekują na wylot/przylot swoich gości. Na stronie internetowej umieszczona została również wyszukiwarka lotów, która umożliwa szybki zakup biletów za pomocą platfomy eSKY.Pogrupowowane w okienkach zostały również inne dość istotne dla pasażerów informacje: zakupy na lotnisku, bary i restauracje w porcie lotniczym, wynajem samochodu, numer na infolinię lotniskową, przelicznik opłat za parking lotniskowy, ankieta o nowych połączeniach ze Szczecina, odnośnik do lotniskowego magazynu Skysurfer.W dziale poświeconym dla pasażerów znajdziemy wszelkie niezbędne infromacji dotyczące nie tylko naszego lotu, ale również przygotowania do podróży czy transportu na lotnisko. W zakładce Loty umieszczone zostały tablice przylotów oraz odlotów, rozkład rejsów ze szczecińskiego portu lotniczego, informacje o przewoźnikach regularnych obsługujących loty ze Szczecina oraz o czarterach. Nie mogliśmy się natomiast doszukać mapy połączeń.

W dziale Informacje dla podróżnych zamieszczony został poradnik dla pasażera, informacje dla niepełnosprawnych podróżnych, jak również formularz kontaktowy do zadawania pytań.Wyczerpujące informacje na temat dojazdu z/na lotnisko w Szczecinie znajdziemy w zakładce Transport&parking.W dalszej części menu umieszczona zostały również informacje dotyczące punktów handlowych oraz gastronomicznych, jakie znajdują się na terenie szczecińskiego terminala. W zakładce o Usługach znajdują się informacje o umieszczonych w terminalu bankomatach, godzinach otwarcia lotniskowego punktu informacyjnego czy informacje o darmowym bezprzewodowym Internecie dostępnym na lotnisku.W kategorii Lotnisko znajdziemy przede wszystkim informacje dotyczące działalności portu lotniczego, dział aktualności wymaga jednak... zaktualizowania, gdyż ostatnia wiadomość pochodzi z kwietnia 2013 roku. Ciekawym dodatkiem jest możliwość wirtualnego spaceru po terenie portu lotniczego w Szczecinie.Za pomocą aplikacji FlightRadar24, umieszczonej na stronie internetowej lotniska, możemy śledzić przelatujące nam Szczecinem samoloty.W kategorii Biznes znajdziemy informacje o przetargach, opłatach lotniskowych, reklamie oraz o statystykach portu - te ostatnie może bardziej powinny znaleźć się w kategorii Lotnisko.W końcu możemy na bieżąco śledzić statystyki szczecińskiego portu lotniczego - dostępne są zarówno wykresy (np. dla ruchu pasażerskiego), jak i dane liczbowe za kilka poprzednich lat.

Strona szczecińskiego lotniska dostępna jest również w angielskiej oraz niemieckiej wersji językowej - w obu przypadkach jest równie bogata w treść co w polskiej wersji.Układ strony głównej, kolorystyka, menu - to wszystko w nowej odsłonie sprawia, że poruszanie się po stronie jest łatwe, a informacje dotyczące portu lotniczego zostały wyczerpująco oraz przejrzyście przedstawione. Strona jest funkcjonalna, prosta w obsłudze i dostarcza wszelkich niezbędnych wiadomości, a stonowana grafika jest przyjemna dla oka. 
 

Anna Żuchlińskagość_43197 - Profil
gość_43197
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie