Lufthansa poleci do Szczecina?

Marek Stus - Profil Marek Stus
22 września 2013 01:04
13 komentarzy
Reklama

Lufthansa poleci do Szczecina? To niewykluczone, bo w systemie rezerwacyjnym Lufthansy pojawiło się to miasto.

Na razie jednak Szczecin można jedynie wybrać z listy dostępnych portów lotniczych na stronie przewoźnika. Brak jest jakichkolwiek opcji pozwalających na dokonanie rezerwacji podróży rozpoczynającej lub kończącej się na lotnisku w Goleniowie.


Wprowadzenie lotniska do systemu bardzo często zwiastuje otwarcie, w niedalekiej przyszłości, rejsów do danego miasta. W przypadku Szczecina mogłoby chodzić o loty do Frankfurtu lub Monachium. Lotnisko w Goleniowie było dotąd konsekwentnie omijane przez Lufthansę. Na jego niekorzyść działa zwłaszcza niewielka odległość od Berlina, z którego linie oferują bogatą siatkę połączeń.

Pojawienie się Szczecina w systemie Lufthansy może również oznaczać, że przewoźnik nosi się z zamiarem udostępnienia pasażerom zintegorwanego transportu do niemieckiej stolicy, np. autobusami, których kursy oznaczone byłby kodem handlowym linii. Pasażerowie mogliby wówczas w ramach jednej rezerwacji nabyć bilet na podróż łączoną - autokarem do Berlina i dalej samolotem. Takie rozwiązanie przewoźnik oferuje m.in. na trasie między Frankfurtem i Strasburgiem.

Marek Stus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_a3566 2013-09-23 20:34   
gosc_a3566 - Profil gosc_a3566
Jezeli to bus to ciekawe, czy bedzie jechal do Szczecina, czy do SZZ, czyli do Goleniowa na lotnisko? Subtelna roznica jakies ponad 30 km.
banan86 2013-09-23 16:58   
banan86 - Profil banan86
Lufthansa mogłaby urządzić jakieś biuro do nadawania bagażu przed wejściem do autokaru, oczywiście w samym Szczecinie blisko wylotówki na Berlin
przemolot 2013-09-23 12:02   
przemolot - Profil przemolot
Znalazłem statystyki na stronie SZZ
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama