Kolejne lotniska z Eurolotem

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 września 2013 14:22
27 komentarzy
Reklama
Lotniska należące do Związku Regionalnych Portów Lotniczych podpisały dziś (18.09) list intencyjny w którym wyraziły chęć współdziałania w rozwoju siatki połączeń z regionalnych portów lotniczych z Eurolotem.

Strony zadeklarowały podejmowanie wspólnych inicjatyw w zakresie poszukiwania rozwiązań przyczyniających się do rozwoju, zwiększenia konkurencyjności i dostępności transportu lotniczego oraz jego zrównoważonego rozwoju, poprzez zapewnienie oferty połączeń z portów regionalnych w ruchu krajowym i międzynarodowym. Uznały, że porty lotnicze i przewoźnik lotniczy, jako uczestnicy łańcucha dostaw usług lotniczych, mają wzajemny wpływ na rozwój połączeń i poprzez wspólne działania mogą efektywnie kreować ich rozwój z pożytkiem dla wszystkich uczestników rynku.

List nie zawiera szczegółowych rozwiązań, zostaną one dopiero wypracowane.

- Stwarza to nową jakość w budowaniu krajowego systemu komunikacji między polskimi lotniskami. ZRPL chce także wesprzeć Eurolot w otwieraniu nowych destynacji z portów regionalnych na rynku europejskim. Wspólne działanie powinno pomóc w znalezieniu optymalnych rozwiązań, z korzyścią przede wszystkim dla pasażerów. Z drugiej strony dla rozwoju regionalnych portów lotniczych krajowy przewoźnik regionalny jest pożądanym partnerem biznesowym - mówi Artur Tomasik, prezes ZRPL oraz GTL SA.

- Otwieranie nowych połączeń dla każdej linii jest wielkim wyzwaniem biznesowym. Współpraca z portami daje szanse wypracowania najlepszych rozwiązań dla Eurolotu i lotnisk. Wspólna inicjatywa z ZRPL stanowi realizację przyjętej strategii Eurolotu, działania na rynku krajowym i międzynarodowym - mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu.

Do ZRPL należą porty w : Radomiu, Bydgoszczy, Modlinie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Gdyni, Gdańsku, Szczecinie, Rzeszowie i Lublinie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_13640 2013-10-12 23:53   
gosc_13640 - Profil gosc_13640
Mam nadzieję, że siatka z Łodzi się w końcu rozwinie :)
gosc_2ba28 2013-10-01 23:44   
gosc_2ba28 - Profil gosc_2ba28
Już wkrótce odbiór SP-EQI, EQK i EQL, za ok miesiąc. Dlaczego? M.in. brak zainteresowania PLL LOT, ale Eurolot rozwinie własną siatkę..
marekd 2013-10-01 19:41   
marekd - Profil marekd
Czy ktoś może wie, dlaczego Eurolot do tej pory nie odebrał 9 Bombardiera DHC-8-400, który według portalu lotnictwo.net miał nosić rejestrację SP-EQI i miał przylecieć do Polski już w czerwcu 2013?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy