Nowe inwestycje w Gdańsku

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
17 września 2013 19:43
1 komentarz
Reklama

16 września otwarty został kolejny rozdział w historii gdańskiego lotniska. Bank Pekao S.A. oraz Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. podpisały umowę programu emisji obligacji do kwoty 160 mln PLN.

Środki emisji obligacji zostaną wykorzystane na finansowanie i refinansowanie zadań inwestycyjnych realizowanych przez Spółkę w latach 2011-2016 o łącznej wartości blisko 556 mln PLN. Pozyskane fundusze zostaną wykorzystane między innymi na rozbudowę terminalu pasażerskiego wraz z układem drogowym, rozbudowę terminalu cargo, podniesienie kategorii operacyjnej lotniska oraz instalację rękawów pasażerskich.

- Wczoraj wieczorem uzyskaliśmy nie tylko środki na finansowanie kolejnych naszych inwestycji, ale również zoptymalizowaliśmy koszty finansowania zewnętrznego. Cieszymy się, że w tym największym w historii gdańskiego lotniska procesie inwestycyjnym mamy tak doskonałego partnera, jakim jest Bank Pekao S.A. - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy
- Uwzględniając umowę z Portem Lotniczym Gdańsk Sp. z o.o., Bank Pekao S.A. zorganizował dotychczas finansowanie 7 lotnisk na łączną kwotę blisko 1,5 mld zł. Mocno wierzymy w sens rozwoju lotnisk regionalnych, które są kluczowe dla polskich miast i regionów oraz stanowią okno na świat dla ich mieszkańców. Fakt, że Port Lotniczy Gdańsk powierzył nam organizację emisji obligacji jest potwierdzeniem naszych kompetencji i doświadczenia - powiedział Rafał Petsch, dyrektor zarządzający w Banku Pekao S.A
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

keczemot 2013-09-18 19:17   
keczemot - Profil keczemot
oby nam nasze Lotnisko w siłę rosło :) no i połączeń przybywało....
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama