×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe inwestycje w Gdańsku



16 września otwarty został kolejny rozdział w historii gdańskiego lotniska. Bank Pekao S.A. oraz Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. podpisały umowę programu emisji obligacji do kwoty 160 mln PLN. 

Środki emisji obligacji zostaną wykorzystane na finansowanie i refinansowanie zadań inwestycyjnych realizowanych przez Spółkę w latach 2011-2016 o łącznej wartości blisko 556 mln PLN. Pozyskane fundusze zostaną wykorzystane między innymi  na rozbudowę terminalu pasażerskiego wraz z układem drogowym, rozbudowę terminalu cargo, podniesienie kategorii operacyjnej lotniska oraz instalację rękawów pasażerskich. 

- Wczoraj wieczorem uzyskaliśmy nie tylko środki na finansowanie kolejnych naszych inwestycji, ale również zoptymalizowaliśmy koszty finansowania zewnętrznego. Cieszymy się, że w tym największym w historii gdańskiego lotniska procesie inwestycyjnym mamy tak doskonałego partnera, jakim jest Bank Pekao S.A. - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy
 
- Uwzględniając umowę z Portem Lotniczym Gdańsk Sp. z o.o., Bank Pekao S.A. zorganizował dotychczas finansowanie 7 lotnisk na łączną kwotę blisko 1,5 mld zł. Mocno wierzymy w sens rozwoju lotnisk regionalnych, które są kluczowe dla polskich miast i regionów oraz stanowią okno na świat dla ich mieszkańców. Fakt, że Port Lotniczy Gdańsk powierzył nam organizację emisji obligacji jest potwierdzeniem naszych kompetencji i doświadczenia - powiedział Rafał Petsch, dyrektor zarządzający w Banku Pekao S.A
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.




gość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie