AMW czeka ze sprzedażą Modlina

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 września 2013 21:17
2 komentarze
Reklama
Agencja Mienia Wojskowego, największy udziałowiec lotniska w Modlinie, na razie nie zamierza sprzedawać swoich akcji. Oferty spływają, ale AMW czeka na wzrost wartości portu lotniczego.

- Lotnisko w Modlinie jest skazane na sukces, dlatego że jest położone przy dużej aglomeracji, jest stworzone dla tanich linii lotniczych. Jestem pewien, że Modlin zacznie przynosić zyski i będzie dochodowe – przekonuje w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Krzysztof Michalski, prezes Agencji Mienia Wojskowego.

AMW ma ponad 34 proc. udziałów w lotnisku w Modlinie. Pozostałymi udziałowcami z ponad 30 proc. akcji są Przedsiębiorstwo "Państwowe Porty Lotnicze" (PPL) oraz samorząd województwa mazowieckiego. Niecałe 5 proc. udziałów ma gmina Nowy Dwór Mazowiecki, na terenie której znajduje się lotnisko.

Choć samorząd chce znaleźć inwestora, który byłby skłonny odkupić udziały w Modlinie, AMW zamierza jeszcze poczekać.

- W przyszłości na pewno sprzedamy udziały w Modlinie. Już miałem propozycję zakupu udziałów, które posiadamy, ale uważam, że to za wcześnie. Musimy poczekać - jako racjonalny podmiot - na to, żeby te udziały nabrały wartości. A na pewno nabiorą, bo to też jest strategia lotniska, żeby pozyskać inwestora strategicznego - ocenia Michalski.

Michalski jest przekonany, że dzięki starannej naprawie drogi startowej lotnisko będzie funkcjonować bez kolejnych przeszkód. 30 września, po ponad 9-miesięcznej przerwie, do Modlina powróci z rejsami rozkładowymi Ryanair. Będzie to jedyny przewoźnik regularnie latający z podwarszawskiego lotniska.

Dla prezesa AMW, pomimo problemów lotniska, Modlin to jeden z niewielu udanych przykładów przekształcenia wojskowego portu lotniczego w cywilny. Z dużo większym sceptycyzmem odnosi się do kolejnych pomysłów tego typu, wysuwanych przez liczne samorządy w Polsce.

Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

gosc_be332 2013-09-16 14:14   
gosc_be332 - Profil gosc_be332
no to akcje czy udziały?
gosc_31a55 2013-09-14 08:47   
gosc_31a55 - Profil gosc_31a55
Moim zdaniem AMW ma rację, że czeka. Na razie wszyscy śmieją się z Modlina, ale za 2-3 lata Modlin może być już na pudle za Warszawą i Krakowem. I wtedy wartość akcji będzie zdecydowanie inna.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy