×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Zapłacimy gotówką na pokładzieOd 15 września 2013 roku na wszystkich rejsach europejskich i dalekodystansowych LOT-u, pasażerowie będą mogli płacić gotówką za produkty oferowane na pokładzie samolotów.

 O problemach pasażerów z płatnościami na pokładzie pisaliśmy w artykule "LOT: Wkrótce kawa za gotówkę". - LOT chcąc ułatwić pasażerom korzystanie z nowej oferty serwisu pokładowego „LOT Gourmet” na trasach europejskich, wprowadza możliwość płatności gotówką. Pierwsze tygodnie pokazują, że pasażerowie pozytywnie przyjęli naszą nową ofertę i doceniają radykalną zmianę jakości - posiłki są smaczniejsze i bardziej różnorodne, a ceny atrakcyjne i zdecydowanie niższe od tych na lotniskach czy w innych liniach oferujących płatne posiłki
–  mówi Michał Leman, dyrektor Marketingu i Produktu PLL LOT S.A. - Uruchomienie  płatności gotówką na pokładach samolotów nie było łatwe, ale dołożyliśmy wszelkich starań, by jak najszybciej wdrożyć takie rozwiązanie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów.

Polski przewoźnik wprowadził serwis „LOT Gourmet” na rejsach krótko
i średniodystansowych z początkiem sierpnia. Do tej pory za produkty w ramach tej oferty można było płacić tylko kartą kredytową. Od 15 września br. będzie przyjmowana także płatność gotówką w polskich złotych, również w bilonie.

Podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone tego samego dnia na wszystkich rejsach dalekodystansowych LOT-u. Podróżni będą mogli płacić nie tylko kartą kredytową i gotówką w polskich złotych, ale także innymi walutami (tylko w banknotach). Są to: euro, dolary amerykańskie, kanadyjskie, funty brytyjskie, franki szwajcarskie oraz koronyduńskie, norweskie i szwedzkie. 

Od 15 września na „atlantykach” i na trasie do Pekinu zostaje bowiem wprowadzona w klasie ekonomicznej nowa oferta napojów alkoholowych i przekąsek jako „LOT Sky Bar”. Pasażerowie będą mieli szeroki wybór odpłatnych alkoholi, a także przekąsek m.in. mieszankę studencką Bakalland, Pringles Original i Paprika, Tomato Crisps Crispy oraz orzeszki ziemne Kraszki.

Warto podkreślić, że w bezpłatnym serwisie dla podróżnych klasy ekonomicznej podczas rejsów dalekodystansowych nadal pozostają napoje bezalkoholowe zimne i napoje gorące oraz wszystkie posiłki oferowane w trakcie lotu. W klasach Elite i Premium pełny serwis posiłków oraz napojów alkoholowych i bezalkoholowych pozostaje bezpłatny. Podobnie jest na trasach krótko i średniodystansowych w klasie biznes.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie