LOT: Zapłacimy gotówką na pokładzie

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
12 września 2013 13:31
62 komentarzy
Reklama

Od 15 września 2013 roku na wszystkich rejsach europejskich i dalekodystansowych LOT-u, pasażerowie będą mogli płacić gotówką za produkty oferowane na pokładzie samolotów.

O problemach pasażerów z płatnościami na pokładzie pisaliśmy w artykule "LOT: Wkrótce kawa za gotówkę".- LOT chcąc ułatwić pasażerom korzystanie z nowej oferty serwisu pokładowego „LOT Gourmet” na trasach europejskich, wprowadza możliwość płatności gotówką. Pierwsze tygodnie pokazują, że pasażerowie pozytywnie przyjęli naszą nową ofertę i doceniają radykalną zmianę jakości - posiłki są smaczniejsze i bardziej różnorodne, a ceny atrakcyjne i zdecydowanie niższe od tych na lotniskach czy w innych liniach oferujących płatne posiłki
– mówi Michał Leman, dyrektor Marketingu i Produktu PLL LOT S.A. - Uruchomienie płatności gotówką na pokładach samolotów nie było łatwe, ale dołożyliśmy wszelkich starań, by jak najszybciej wdrożyć takie rozwiązanie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów.

Polski przewoźnik wprowadził serwis „LOT Gourmet” na rejsach krótko
i średniodystansowych z początkiem sierpnia. Do tej pory za produkty w ramach tej oferty można było płacić tylko kartą kredytową. Od 15 września br. będzie przyjmowana także płatność gotówką w polskich złotych, również w bilonie.

Podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone tego samego dnia na wszystkich rejsach dalekodystansowych LOT-u. Podróżni będą mogli płacić nie tylko kartą kredytową i gotówką w polskich złotych, ale także innymi walutami (tylko w banknotach). Są to: euro, dolary amerykańskie, kanadyjskie, funty brytyjskie, franki szwajcarskie oraz koronyduńskie, norweskie i szwedzkie.

Od 15 września na „atlantykach” i na trasie do Pekinu zostaje bowiem wprowadzona w klasie ekonomicznej nowa oferta napojów alkoholowych i przekąsek jako „LOT Sky Bar”. Pasażerowie będą mieli szeroki wybór odpłatnych alkoholi, a także przekąsek m.in. mieszankę studencką Bakalland, Pringles Original i Paprika, Tomato Crisps Crispy oraz orzeszki ziemne Kraszki.

Warto podkreślić, że w bezpłatnym serwisie dla podróżnych klasy ekonomicznej podczas rejsów dalekodystansowych nadal pozostają napoje bezalkoholowe zimne i napoje gorące oraz wszystkie posiłki oferowane w trakcie lotu. W klasach Elite i Premium pełny serwis posiłków oraz napojów alkoholowych i bezalkoholowych pozostaje bezpłatny. Podobnie jest na trasach krótko i średniodystansowych w klasie biznes.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
banan86 2013-09-14 16:26   
banan86 - Profil banan86
pchrasz: mowisz tak jakby pracowali tam ludzie ktorzy widza okazje a nie problemy
pcharasz 2013-09-14 15:08   
pcharasz - Profil pcharasz
Jedna wielka bzdura. Tak można by określić niestworzone historie o tym, że koszty logistyczne czynią taki rodzaj cateringu nieopłacalnym. Powiem wprost: jeśli ma to przynosić straty, to lepiej nie bawić się w zarządzanie linią lotniczą. Przecież w większości normalnych linii lotniczych posiłki zamawiane wcześniej są tańsze, właśnie dlatego, że generują mniejsze koszty. CC sprawnie rozdaje takie posiłki na początku lotu, inni paxowie rozbudzają swój apetyt zapachami roznoszącymi się po kabinie i rzucają się następnie na catering wykupując wszystkie buły, gdzie nikt nie odmówi im buły tylko dlatego, że nie mają akurat karty kredytowej czy PLN. Większa ilość walut coś komplikuje? Jasne, bo większa ilość usług komplikuje, ale też zwiększa przychody. Niech akceptują po kilka walut, a wydają resztę w PLN. Ceny można zaokrąglać. Ba, można dodatkowo zarabiać na sprzedaży w obcej walucie. Coś ktoś pisał o Polakach którzy nie wydają kasy na pokładzie - nie martwcie się, połowa paxów to obcokrajowcy. Krótkie loty to problem? Proszę was... jeżeli to ma być dla LO problem, to niech się nie zabierają za zarządzanie linią lotniczą. Dla konkurencji to nie jest problem, to jest zysk.
dareck 2013-09-14 09:00   
dareck - Profil dareck
ktgracz: To, co piszesz brzmi fantastycznie, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że LOT, który potyka się w temacie cateringu o własne nogi, byłby w stanie coś takiego zaproponować. Nie rozumiem też, jak kierownictwo linii może myśleć o urozmaicaniu serwisu w sytuacji, gdy duża część CC traktuje pasażerów jako zło konieczne, a cały lot odbębniałaby najchętniej za kotarką, ograniczając swój pobyt w kabinie pasażerskiej jedynie do demonstracji jak zapiąć pas albo nałożyć kamizelkę ratunkową...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama