×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: Więcej Eurolotu. Nie za darmoEurolot ma w znaczący sposób poprawić atrakcyjność siatki połączeń z Gdańska. Porozumienie w tej sprawie podpisali Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego w Rębiechowie, Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu, marszałek województwa pomorskiego oraz prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Ryzyko biznesowe podzielone

- Właściciele lotniska zadeklarowali, że są w stanie wziąć na siebie część ryzyka biznesowego związanego ze znaczącą rozbudową siatki połączeń Eurolotu z lotniska w Rębiechowie - mówi serwisowi trojmiasto.pl Kloskowski.

Eurolot doskonale odnalazł się na pomorskim rynku i cieszymy się, że notuje u nas coraz lepsze wyniki. To porozumienie ma być swoistym fundamentem, na którym chcemy budować dalszy wspólny rozwój - dodaje.Zarząd lotniska chce wesprzeć finansowo rozwój siatki połączeń Eurolotu z Rębiechowa. 

Takim modelem współpracy z lotniskami jest zainteresowany Eurolot.

- Na pewno nie będziemy biegali do regionów i mówili "zapłaćcie nam tyle a tyle". Ale jeśli regiony czy organizacje zdecydują się, że chcą mieć takie połączenia i zrobią przetarg lub konkurs, a nam się będzie to kalkulowało - to w tym wystartujemy. Nie jest naszym pomysłem latanie za dopłaty, ale chcemy być elastyczni, więc nie zaburzając naszego podstawowego biznesu będziemy się przyglądać - mówił w lipcu w wywiadzie dla Pasazer.com Dąbrowski.

Nowe trasy Eurolotu z Gdańska do...

Nieoficjalnie mówi się o kilku nowych połączeniach lotniczych z Gdańska, w tym do Brukseli.

– Kolejne ciekawe informacje dla mieszkańców Pomorza przedstawimy w najbliższych tygodniach – przekonuje prezes Eurolotu.


Gdańsk płaci...

Gdańsk już teraz płaci Wizz Airowi i Ryanairowi za reklamę. Węgierskiej linii maksymalnie po prawie 4,5 mln zł rocznie na podstawie umowy zawartej na okres 10 lat. Ryanair za podobne usługi kasuje maksymalnie 5,6 mln zł rocznie.  O dopłatach za promocję lotnisk i regionów pisaliśmy w artykule "Haracz czy reklama? Dopłaty dla linii". 

Warto również dodać, że w 2012 roku Gdańsk wypracował zysk w wysokości 11,8 mln zł. Wynika z tego, że prawie drugie tyle port mógł przeznaczyć na promocję w dwóch niskokosztowych liniach.

... Rzeszów też

Dopłaty marketingowe to nic nowego. Również województwo podkarpackie płaci Eurolotowi za promocję województwa 13 mln zł. Zaraz po wygranym przetargu przewoźnik zapowiedział uruchomienie lotów z Rzeszowa do Paryża i Rzymu. Umowa będzie obowiązywała do końca 2016 roku.

Nowy festiwal tras?

Skąd decyzja o odstąpieniu od zapowiedzianej w lipcu br. przez Dąbrowskiego stabilizacji siatki? Planowana ekspansja Eurolotu w Gdańsku to najprawdopodobniej wynik napięć pomiędzy Eurolotem a LOT-em, który prawdopodobnie nie chce podpisać nowej umowy na obsługę połączeń krajowych z mniejszą linią. Ta zaś może szukać potencjalnych tras, które mogłaby obsługiwać zwolnionymi przez LOT Bombardierami.gość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie