Finnair: Najlepsi fińscy szefowie kuchni

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
09 września 2013 18:30
1 komentarz
Reklama

Pasażerowie klasy biznes fińskich linii Finnair już od września będą mogli zapoznać się z nowym menu, które stworzyli dwaj znani fińscy szefowie kuchni Pekka Terävä i Tomi Björck. Nowe potrawy zostaną zaprezentowane 19 września pasażerom lecącym Finnairem do Japonii i wprowadzane stopniowo w październiku i listopadzie na wszystkich rejsach do Ameryki Północnej, Korei, Indii, Singapuru i Chin.

- Posiłek serwowany w samolocie jest istotną częścią zarówno podróży jak i wizerunku linii lotniczej - mówi Anssi Komulainen, wiceprezes Finnaira ds. Obsługi Klienta. - Tym, co wyróżnia Pekkę i Tomiego spośród innych szefów kuchni, jest ich styl, kreatywność i oryginalność. Pekka Terävä wykorzystuje składniki z dalekiej Północy, które naturalnie pasują do wizerunku Finnaira. Tomi Björck i jego wizja kuchni azjatyckiej wspiera nasze plany rozwoju na Dalekim Wschodzie - dodaje.

- Wierzę, że nowe potrawy zachwycą naszych pasażerów i przyczynią się do spopularyzowania fińskiej kuchni i tradycji na całym świecie - mówi Maarit Keränen, szefowa Działu Rozwoju.

W karcie nie zabraknie fińskich przysmaków takich jak stek z renifera z grzybowym puree, zapiekanymi ziemniakami i organicznym jęczmieniem.- Moje potrawy są inspirowane fińską przyrodą i oparte na świeżych, sezonowych produktach: warzywach, dziczyźnie i rybach - mówi Pekka Terävä.

- Chciałem, aby moje menu odzwieciedlało to, co najlepsze w nowoczesnej kuchni azjatyckiej, fascynują mnie smaki Tajlandii i Japonii. Przygotowałem zarówno dania mięsne jak i wegetariańskie, a wśród nich dynię piżmową, japoński makaron ramen i pikantnego łososia - podkreśla Tomi Björck.

Uzupełnieniem menu jest karta specjalnie wyselekcjonowanych win.

O szefach kuchni

Tomi Björck prowadzi dwie wielokrotnie nagradzane, inspirowane Azją restauracje w Helsinkach – Gaijin i Farang (od lutego br.) oraz Boulevard Social, specjalizującą się w daniach kuchni śródziemnomorskiej.

Pekka Terävä jest szefem kuchni w nagrodzonej gwiazdką Michelin restauracji Olo, gdzie serwuje nowoczesną kuchnię skandynawską, opartą na świeżych i jak najmniej przetworzonych produktach.

Fot. Finnair
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

shorty 2013-09-10 21:25   
shorty - Profil shorty
renifer to chyba przed choinka dobrze smakuje:)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama