×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowe obłożenie lotów z GdańskaGdański port lotniczy chwali się rekordowym obłożeniem lotów - w sierpniu średni współczynnik wypełnienia miejsc w samolocie wyniósł 86,6%. Na niektórych rejsach samoloty startowały z większą liczbą pasażerów, niż miały foteli na pokładzie.

Przeciętne obłożenie ponad 100% zanotowano w sierpniu na połączeniach do Lublina (101,4 %), Glasgow (101,0 %), Dublina (102,8%) i Cork (103,5 %). Tak wysokie wskaźniki zapełnienia miejsc były możliwe, gdyż dzieci do lat 2 mogą podróżować na kolanach rodziców, nie zajmując własnego fotela. Do dobrego wyniku dołożyła się także poprawa obłożenia rejsów przewoźników tradycyjnych, m.in. do Kopenhagi (84,5%), Frankfurtu (84,7%), Splitu (87,2%) czy Amsterdamu (73,0%).

- Cieszy nas ten rekord, tym bardziej, że to także doskonała wiadomość dla naszych partnerów, czyli linii lotniczych. Tu szczególne uznanie należy się Eurolotowi, który postawił na Gdańsk i dzięki dobrej kampanii marketingowej zanotował w sierpniu bardzo dobre – jak na linię tradycyjną – wyniki. Fakt, że zarówno Amsterdam, jak i wszystkie kierunki chorwackie zanotowały obłożenie wyższe niż 70% to dobry prognostyk na przyszłość i równocześnie pewna podstawa do dalszego rozwoju tej linii w Gdańsku – mówi Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego Gdańsk.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie