×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: W zimie bez samolotów Eurolotu?Od 1 listopada tego roku PLL LOT rezygnują z wykorzystywania floty Eurolotu do obsługi własnych rejsów. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, jego wszystkie połączenia krajowe i europejskie będą w zimowym rozkładzie realizowane wyłącznie Embraerami E-Jet. Na trasach LOT-u przestaną pojawiać się samoloty Bombardiery Q400 w barwach Eurolotu, które obecnie wykonują większą część rotacji krajowych oraz niektóre rejsy zagraniczne LOT-u m.in. z Krakowa do Wiednia.

Czy jest to kolejny krok w kierunku zakończenia współpracy obu państwowych linii?


 
- Jesteśmy w trakcie ustalania dalszych warunków współpracy z Eurolotem. Zgodnie z dobra praktyka rynkowa nie komentujemy umów, negocjacji czy jakichkolwiek innych procesów handlowych - informuje biuro prasowe LOT-u. 

Nieoficjalnie wiadomo jednak, że relacje obu przewoźników są chłodne. Od kilku tygodni coraz częściej mówi się o możliwości całkowitego zerwania współpracy LOT-u z Eurolotem. LOT nie chce już dłużej zlecać przewozu pasażerów mniejszej linii i woli robić to swoimi maszynami. 

- W tej chwili do systemów rezerwacyjnych wprowadziliśmy wyłącznie nasza flotę. Jesteśmy jednak otwarci na dalszą współpracę z naszym dotychczasowym partnerem, ale też przygotowani na wykonywanie wszystkich rejsów z wykorzystaniem naszych samolotów - potwierdza LOT.Sprawa nie wydaje się być przesądzona, ale wycofanie samolotów Eurolotu z zimowej siatki przewoźnika potwierdza możliwość biznesowego rozwodu obu linii. Może służyć także osłabieniu pozycji negocjacyjnej Eurolotu, który otrzymał właśnie jasny sygnał, że jego dotychczasowy partner będzie w stanie poradzić sobie sam. 

Po wczorajszym ogłoszeniu cięć w zimowym rozkładzie lotów perspektywa samodzielnej obsługi siatki połączeń przez LOT w nadchodzącym sezonie stała się realna. Dzięki zawieszeniu części połączeń przewoźnik będzie miał bowiem do dyspozycji sześć maszyn typu Embraer 170, którymi - przy odpowiednim ułożeniu rotacji - może zastąpić samoloty Eurolotu. 

Marek Stus
Fot. Piotr Bożykgość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie