LOT kasuje Helsinki, Zurych i Dusseldorf

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
04 września 2013 18:08
73 komentarzy
Reklama

Linie PLL LOT skasują w nadchodzącym sezonie zimowym (od 27.10) połączenia z Warszawy do Helsinek, Zurychu oraz Dusseldorfu. Według naszego narodowego przewoźnika, kierunki nie generowały wystarczającego ruchu transferowego, zwłaszcza te dalekiego zasięgu, kluczowe w strategii firmy.

W ramach planu restrukturyzacji, zatwierdzonego przez Komisję Europejską, od początku sezonu zimowego zostaną również zawieszone kierunki z Warszawy do Bydgoszczy, Rzymu i Stuttgartu. W najbliższych miesiącach pasażerowie nie znajdą także w siatce rejsów do Bejrutu, Kairu i Nicei, które 
są kierunkami sezonowymi. Jednocześnie, podobnie jak w ubiegłym sezonie zimowym, zostanie zawieszone połączenie "na nocowanie" z Warszawy do Sztokholmu. Oznacza to, że do stolicy Szwecji będą dwa, a nie trzy rejsy dziennie.Zgodnie z założeniami LOT stawia na rozbudowę swojego hubu w Warszawie, mniej będzie też rejsów z polskich portów regionalnych. W nadchodzącym sezonie zimowym samoloty narodowego przewoźnika nie będą latać 
z Krakowa do Frankfurtu, z Poznania do Monachium oraz z Katowic do Monachium.

Jednocześnie utrzymane zostaną w nadchodzącym sezonie zimowym rejsy z Warszawy do Erywania, Aten i Belgradu. Belgrad, jeden z mocniejszych kierunków tranzytowych w siatce polskiego przewoźnika, nadal będzie wspierać przepływ pasażerów tranzytowych w dalszej ich podróży do Ameryki Północnej lub innych europejskich portów. Natomiast Ateny pozostaną w rozkładzie lotów ze względu na objęcie przez Grecję Prezydencji w Unii Europejskiej, która rozpocznie się 1 stycznia 2014 roku.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
przemolot 2013-09-11 11:21   
przemolot - Profil przemolot
Ciekawy artykuł na temat:

zobacz link
krzysiekl 2013-09-11 11:18   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@smok1

tak może być, czas ktoś może mieć sposób myślenia: "zabrali nam to nas nie lubią" albo "tracili na nas, mimo, że płaciliśmy (subiektywnie) nie mało, to ok, nie będą więcej na nas tracić"
smok1 2013-09-11 11:14   
smok1 - Profil smok1
@mietek, @krzysiekl - do tego dołóżcie cenę, która bardzo często przemawia na rzecz Niemców (LH, AB). LOT miał przewagę polskości którą mógł przekonać patriotycznych Górali. Z drugiej jednak strony w ludzie podhalańskim istnieje mocna zaciętość (daje i odbiera) a i miłość do dutków swoje robi. Trzeba znać swoich klientów, ale z perspektywy centrali LOT tego nie widać (żeby nie było: ja wcale nie jestem fanem KRK-ORD za wszelką cenę, mówię o sposobie działania i postrzegania tego przez potencjalnych klientów).
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama