×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT kasuje Helsinki, Zurych i DusseldorfLinie PLL LOT skasują w nadchodzącym sezonie zimowym (od 27.10) połączenia z Warszawy do Helsinek, Zurychu oraz Dusseldorfu. Według naszego narodowego przewoźnika, kierunki nie generowały wystarczającego ruchu transferowego, zwłaszcza te dalekiego zasięgu, kluczowe w strategii firmy. 

W ramach planu restrukturyzacji, zatwierdzonego przez Komisję Europejską, od początku sezonu zimowego zostaną również zawieszone kierunki z Warszawy do Bydgoszczy, Rzymu i Stuttgartu. W najbliższych miesiącach pasażerowie nie znajdą także w siatce rejsów do Bejrutu, Kairu i Nicei, które 
są kierunkami sezonowymi. Jednocześnie, podobnie jak w ubiegłym sezonie zimowym, zostanie zawieszone połączenie "na nocowanie" z Warszawy do Sztokholmu. Oznacza to, że do stolicy Szwecji będą dwa, a nie trzy rejsy dziennie.Zgodnie z założeniami LOT stawia na rozbudowę swojego hubu w Warszawie, mniej będzie też rejsów z polskich portów regionalnych. W nadchodzącym sezonie zimowym samoloty narodowego przewoźnika nie będą latać 
z Krakowa do Frankfurtu, z Poznania do Monachium oraz z Katowic do Monachium.

Jednocześnie utrzymane zostaną w nadchodzącym sezonie zimowym rejsy z Warszawy do Erywania, Aten i Belgradu. Belgrad, jeden z mocniejszych kierunków tranzytowych w siatce polskiego przewoźnika, nadal będzie wspierać przepływ pasażerów tranzytowych w dalszej ich podróży do Ameryki Północnej lub innych europejskich portów. Natomiast Ateny pozostaną w rozkładzie lotów ze względu na objęcie przez Grecję Prezydencji w Unii Europejskiej, która rozpocznie się 1 stycznia 2014 roku. 

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie