×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Serbia: Belgrad-Warszawa od 2014 r.Linia Air Serbia (Jat Airways) przesunęła inauguracje rejsów między Belgradem a Warszawą. Według najnowszego rozkładu pierwszy rejs odbędzie się 30 marca 2014 r., a nie jak wcześniej planowano 27 października 2013 r. Powodem opóźnienia startu połączenia jest wymiana floty przewoźnika. Zanim zostaną dostarczone wszystkie Airbusy A319, maszyny ATR będą wykonywać inne rejsy.
Trasa będzie obsługiwana przez cały tydzień turbośmigłowymi maszynami ATR-72. W późniejszym okresie przewoźnik nie wyklucza zamiany samolotu na większe Airbusy A319.

W poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele loty z Belgradu (JU630) zaplanowano na 18:10, a lądowanie w Warszawie na 20:25. Rejsy powrotne w te dni będą się odbywać o 20:55 (JU631), a lądowanie w stolicy Serbii zaplanowane jest na 23:10.
 
Natomiast we wtorki, czwartki oraz soboty loty z Belgradu (JU630) startować będą o 7:05, a lądowanie w Warszawie przewidziano na 9:20. Rejsy powrotne w te dni będą się odbywać o 9:55 (JU631), a lądowanie w stolicy Serbii zaplanowane jest na 12:10.Będzie to powrót linii po prawie 24 latach nieobecności. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że dawne linie Jat Yugoslav Airlines uruchomiły pierwsze bezpośrednie połączenie z Belgradu do Polski w 1983 r. Loty były realizowane do 1990 r.

Air Serbia to nowa marka, która zastąpi istniejące Jat Airways dzięki inwestycji arabskiej linii Etihad Airways. Rebranding serbskiego przewoźnika ma na celu odcięcie się od przeszłości i zaprezentowanie nowej jakości zarówno na pokładzie jak i w całej firmie. Proces zmiany marki rozpocznie się z początkiem września, a zakończy 27 października 2013 roku, kiedy przewoźnik formalnie zacznie latać pod nową marką. Więcej na ten temat w artykule "Jat Airways zmienia się w Air Serbia" oraz "Jat zamierza reaktywować 10 połączeń".

Piotr Bożyk
Fot. Christian Jilggość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie