×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bombardier rozważa montaż Q400 w RosjiBombardier oraz rosyjska państwowa spółka Rostechnologia poinformowali w czwartek (29.08), że rozważają utworzenie rosyjskiej linii montażu końcowego dla turbośmigłowych maszyn Q400 NextGen.

Obie firmy podpisały wstępną umowę na ocenę możliwości budowy takiej linii, która prawdopodobnie jest wymogiem do finalizacji zamówienia nawet do 200 maszyn Q400 na rynek rosyjski. Nieoficjalnie mówi się, że nowa linia miałaby powstać w Uljanowsku. Choć przedstawiciele Bombardiera twierdzą, że na tę chwilę jest za wcześnie, aby mówić o jej lokalizacji.


Bombardier Q400 NextGen w barwach Eurolotu

Według najnowszych informacji Aviakapital-Servis, spółka córka Rostechnologii, planuje złożyć zamówienie na 50 Q400 NextGen wraz z opcjami na kolejnych 50 maszyn tego typu. Podobne zamówienie planuje rosyjski Ilyushin Finance Co., który widzi duży popyt na te maszyn ze względu na wycofywanie z użycia przestarzałych samolotów Antonow An-24/26.


Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie