×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kanada: Zgoda na pierwszy lot CSeriesBombardier poinformował wczoraj (30.08), że Departament Transportu Kanady (Transport Canada) wydał zgodę na pierwszy lot techniczny samolotu CSeries CS100 o oznaczeniu FTV1.

Według najnowszych i potwierdzonych informacji dopiero w drugiej połowie września kanadyjski producent planuje rozpocząć 2400-godzinny program prób w locie, w który włączonych docelowo zostanie pięć samolotów CS100.Pierwszą maszynę CSeries otrzyma linia Malmo Aviation, która będzie pierwszym użytkownikiem (launch operator) nowego programu. Kolejne samoloty przeznaczone będą dla linii SWISS (LH Group), która jest pierwszy klientem (launch customer) programu CSeries.

Do tej pory Bombardierowi udało się zgromadzić zamówienia i zobowiązania na nieco ponad 350 maszyn CSeries CS100/CS300. Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądał kokpit i kabina CSeries to zapraszamy do albumu "Mock-up kabiny Bombardiera CSeries" na naszym profilu Facebook, który jest dostępny dla wszystkich.

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Mediagość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie