Wrocław: Zimowe nowości czarterowe

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
30 sierpnia 2013 13:23
13 komentarzy
Reklama

Tej zimy z Wrocławia polecimy po raz pierwszy do Turynu i na Teneryfę. Na wielbicieli egzotyki czeka Tajlandia, Meksyk albo Kuba. Operujące z Wrocławia biura podróży - Itaka i Neckermann - ogłosiły połączenia czarterowe na sezon zimowy 2013/2014.
Naprzeciw oczekiwaniom amatorów narciarstwa wyszło biuro podróży Itaka. Po raz pierwszy, bezpośrednio z wrocławskiego lotniska będzie można polecieć tej zimy do Turynu. Malownicze włoskie miasto położone jest w regionie Piemont u podnóża Alp Zachodnich i sąsiaduje z nowoczesnymi ośrodkami narciarskimi. Trasy mierzą tu w sumie 400 km, a biegowe 8 km. Można liczyć na bardzo dobrą bazę hotelową i infrastrukturę kolejową czy autobusową. Gratką dla miłośników szusowania będzie już sam ośrodek Via Lattea, czyli Droga Mleczna. Lot do najpopularniejszych ośrodków w Turynie zajmie z Wrocławia zaledwie 1,5 godziny. Dodatkowo podróżni otrzymają możliwość przewozu sprzętu narciarskiego do 15 kg w cenie biletu.

- Turyn to doskonałe uzupełnienie zimowej oferty wrocławskiego lotniska. Z pewnością zadowoli wszystkich wielbicieli aktywnego wypoczynku na stoku - mówi Michał Kozak, manager rozwoju ruchu czarterowego w porcie lotniczym Wrocław. - Ci, którzy preferują zimowy urlop w słońcu, nadal mogą wybierać pomiędzy atrakcyjnymi całorocznymi kierunkami, jak choćby Wyspy Kanaryjskie. Tutaj też nie zabraknie nowości.

Biuro podróży Itaka zdecydowało o pozostawieniu w ofercie na zimę 2013/2014 Teneryfy. Ten bardzo popularny kierunek sezonu letniego wprowadzono do rozkładu latem. W sezonie zimowym, podobnie jak w poprzednich kilku latach z wrocławskiego lotniska będzie można polecieć z tour-operatorem na Lanzarote i Fuerteventurę.
- Wprowadzenie do zimowej oferty Teneryfy pokazuje popularność tego kierunku i chęć podróżowania Dolnoślązaków do miejsc typowo wakacyjnych. Średnia temperatura 25°C, urokliwe krajobrazy, a do tego doskonała infrastruktura hotelowa - to wszystko sprawia, że co roku przybywa pasażerów, którzy wybierają Wyspy Kanaryjskie - wyjaśnia Michał Kozak. - W tym sezonie zimowym coś dla siebie znajdą jednak też wielbiciele egzotyki i dalekich podróży lotniczych.
Tej zimy na jednym bilecie lotniczym z Wrocławia - z przesiadką we Frankfurcie - polecimy na Dominikanę, Kubę, Malediwy, do Kenii, Meksyku i Tajlandii. Połączenia oferuje biuro podróży Neckermann.

- Zimowa siatka połączeń czarterowych jeszcze nigdy nie była tak rozbudowana. Pasażerowie decydujący się lecieć z wrocławskiego lotniska z pewnością znajdą odpowiednią dla siebie propozycję i zaplanują udane zimowe ferie - mówi Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego Wrocław.
W ofercie tour operatorów w dalszym ciągu pozostają wycieczki do Egiptu: Hurghady, Sharm el Sheikh oraz do Marsa Alam - kurortu wprowadzonego tego lata do oferty wrocławskiego lotniska przez biuro podróży Itaka.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_9d6b9 2013-09-02 14:04   
gosc_9d6b9 - Profil gosc_9d6b9
a kiedy ILS CAT II we WRO?
gosc_4259e 2013-09-01 13:47   
gosc_4259e - Profil gosc_4259e
gm717: w sumie bym wolał, żeby jakiś polski charter np. Enter wyleasingował 767, umówił się z LOTem na dowóz do WAW (może też paxów zza granicy) i latał na dalekie trasy; a nie żeby sobie niemieckie linie robiły z nami co chcą :(
gm717 2013-08-31 22:56   
gm717 - Profil gm717
Oczywiście muszę sprostowac - chodzi o jeden bilet na rejsy czarterowe.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama