Gdańsk: Kamery śledzą pracę lotniska

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
30 sierpnia 2013 11:05
11 komentarzy
Reklama
Port lotniczy w Gdańsku jest jedynym w Polsce komercyjnym lotniskiem, które udostępnia obraz w technice live stream i to z aż 5 kamer. Obrazy oglądane są codziennie średnio przez 2 tysiące internautów z niemal całego świata. Pozytywne opinie na temat kamer wyrażane są przez użytkowników na różnych forach internetowych oraz w kierowanych bezpośrednio do spółki mailach. 

- Podziękowania za to, że jesteśmy „chyba jedynym lotniskiem na świecie, które z tak wielu kamer udostępnia obraz na żywo” czytamy na przykład w mailach od użytkowników z Brazylii - informują przedstawiciele gdańskiego portu lotniczego.

Za pomocą kamer możliwe jest obecnie obserwowanie obu kierunków pasa startowego, płyt postojowych, a nawet wnętrza terminalu pasażerskiego. Dzięki przekazywanym w czasie rzeczywistym obrazom, możliwe jest oglądanie manewrujących samolotów, a także wysiadających i wsiadających do nich pasażerów.

W lipcu tego roku zakładka strony internetowej z kamerami lotniskowymi odnotowała aż 68 tysięcy odwiedzin. Aby umożliwić tak duże transfery, na potrzeby streamingu wykorzystywane jest wydajne i stabilne łącze o wyjątkowo wysokiej przepustowości dostarczane przez firmę Volta Communications. Średnio w miesiącu wśród osób oglądających obraz z gdańskiego lotniska ponad połowa to stali użytkownicy interesujący się codziennym życiem portu. Jednak podczas wyjątkowych wydarzeń, jak na przykład przylot drużyny Barcelony, kamery odwiedzane są masowo przez tzw. użytkowników unikatowych. W czasie przylotu drużyny z Katalonii obraz z kamer obserwowało jednocześnie ponad 830 użytkowników. W sumie w tym dniu odnotowaliśmy aż 4000 wizyt.

- W miarę możliwości, (zarówno tych prawnych, jak i technicznych), staramy się otwierać drzwi naszego lotniska tak szeroko, jak tylko się da i to nie tylko przed osobami korzystającymi z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy fizycznie, ale również wirtualnie. W kwestii dostępnych publicznie kamer jesteśmy liderem w Europie 
i prekursorem w naszym kraju. Cały czas wraz z modernizacją naszej infrastruktury lotniskowej, modernizujemy również infrastrukturę informatyczną. Rozbudowujemy nie tylko terminalne pasażerskie, ale również zmieniamy serwery, zwiększamy przepustowości łączy internetowych, urozmaicamy stronę www i dodajemy kolejne elementy ich funkcjonalności. Bycie w czołówce lotnisk regionalnych zobowiązuje, a my staramy się zawsze być dwa kroki z przodu – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego Gdańsk.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a6922 2020-10-06 10:57   
gość_a6922 - Profil gość_a6922
Od wczoraj znowu nie działają
henry93 2013-09-02 17:27   
henry93 - Profil henry93
W Katowicach 0,3 %.
gosc_c3b10 2013-09-02 15:02   
gosc_c3b10 - Profil gosc_c3b10
GDN w sierpniu 2 procent
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama