×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejne opóźnienie w programie MRJMitsubishi Aircraft Corporation (MITAC) poinformowało dziś (22.08) o nowym harmonogramie i opóźnieniu wejścia do służby maszyny Mitsubishi Regional Jet (MRJ). Pierwszy lot zostaje przesunięty na drugi kwartał 2015 r., a pierwsza dostawa na drugi kwartał 2017 r.

Warto przypomnieć, że pierwszy lot zaplanowano na drugi kwartał 2012 r. po czym zmieniono datę na czwarty kwartał tego roku. Pierwsza dostawa początkowo planowana była na drugi kwartał 2014 r., a następnie została przesunięta na lato 2015 r.

W trakcie salonu lotniczego Paris Air Show Pasazer.com uczestniczył w prezentacji makiety kabiny MRJ. W rozmowie z nami Akio Ueda, dyrektor marketingu MRJ na Azję, rejon Pacyfiku i Japonię, przewidywał sukces nowego modelu oraz zapewniał, że więcej opóźnień już nie będzie.MRJ będzie produkowany w dwóch wariantach: MRJ-70, mieszczącym do 78 pasażerów, oraz MRJ-90, mieszczącym do 92 pasażerów. Producent wybrał silniki Pratt&Whitney PW1217G, czyli odrzutowe jednostki w nowej technologii turbowentylatorowej z przekładnią (Geared Turbofan, GTF). Silniki z tej samej rodziny będą oferowane m.in. w samolotach Bombardier CSeries, Embraerach E-2 oraz Airbusach A320neo.

Do tej pory japoński producent zebrał zamówienia na 165 maszyn wraz z opcjami na kolejnych 160 samolotów. Największe zamówienie złożyła amerykańska regionalna linia SkyWest (100 maszyn + 100 opcji).

Piotr Bożyk
Fot. MRJgość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie