LOT mobilnie

22 sierpnia 2013 11:45
14 komentarzy
Reklama
LOT uruchamia rozwiązania mobilne z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Od dzisiaj (22.08) pasażerowie mogą korzystać z usług LOT Mobile czyli z mobilnej wersji strony lot.com (m.lot.com) oraz aplikacji na smartfony i tablety (Android i iOS).

To kolejna, wprowadzona w ostatnim czasie inicjatywa LOT-u, która poprawia pasażerom dostęp do informacji, podnosi jakość usług i ułatwia podróż polskimi liniami. Tworząc nowe rozwiązania, LOT kierował się zasadą "anytime, anywhere". Oznacza to, że informacje o ofertach specjalnych przewoźnika są od teraz dostępne "zawsze i wszędzie", za pomocą urządzeń mobilnych.Daje to wiele korzyści pasażerom, którzy w każdej chwili i z każdego miejsca mogą m.in. zaplanować podróż sprawdzając rozkład lotów, zarezerwować bilet, odprawić się na rejs i sprawdzić status swojego lotu. Zyskują także nieograniczony dostęp do pełnej oferty firmy oraz informacji przydatnych w podróży np. o limicie bezpłatnego bagażu. Aplikacje LOT-u można pobierać bezpłatnie z dwóch źródeł: AppStore i GooglePlay.

- Konsekwentnie zmieniamy LOT na lepsze. Chcemy być nowoczesną i przyjazną linią. Dzisiaj wprowadzamy kolejną z obiecanych nowości, dzięki której zadbamy o podróżnych nie tylko w powietrzu, ale i na ziemi. LOT będzie obecny na tabletach i smartfonach - na tym rozwiązaniu naszym pasażerom, jak i mnie osobiście, bardzo zależało - mówi Sebastian Mikosz, prezes zarządu PLL LOT S.A.

Nowe rozwiązania mobilne zostały opracowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. LOT jest pierwszą linią lotniczą na świecie, która zastosowała w pełni tzw. Cloud Computing (potocznie mówiąc "przechowywanie danych w chmurze") na tak dużą skalę w procesie tworzenia aplikacji. Cloud Computing to model zarządzania środowiskiem IT z rozwiązaniami zapożyczonymi z ideologii funkcjonowania w sieci internetowej. Odpowiada on na potrzeby wynikające z coraz większej liczby połączonych urządzeń, ciągłych strumieni informacji i aplikacji WEB 2.0, takich jak otwarta współpraca, sieci społecznościowe i rozwiązania mobilne.

Dzięki zastosowaniu Cloud Computingu mobilna strona LOT-u działa szybko i sprawnie - niezależnie od liczby i lokalizacji użytkowników. Jednocześnie też zapewnia najwyższe bezpieczeństwo danych oraz dalszą, szybką i łatwą rozbudowę serwisów oraz strony lot.com.

Rozwiązania technologiczne to nie jedyne zalety nowej strony m.lot.com i aplikacji. Na pasażerów czeka również nowoczesna i przyjazna dla oka grafika oraz intuicyjna nawigacja. Mobilna strona początkowo będzie dostępna w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej. Docelowo jednak m.lot.com będzie przetłumaczona na inne języki obce według potrzeb rynków sprzedaży LOT-u m.in. na język niemiecki, rosyjski, francuski czy hiszpański.

To pierwszy etap wdrażania strony mobilnej i aplikacji. W kolejnym pojawią się inne nowoczesne i ułatwiające podróż funkcjonalności np. notyfikacja "PUSH". Za jej pomocą użytkownicy aplikacji otrzymają indywidualne powiadomienia od LOT-u, m.in. szczegóły podróży, przypomnienie o zbliżającej się odprawie na rejs czy sprofilowane informacje o specjalnych ofertach.

Projekt został zrealizowany we współpracy z firmą AMG.net, która została wybrana przez LOT ze względu na duże doświadczenie w pracy przy najbardziej złożonych projektach integracyjnych i portalowych dla klientów w Polsce, jak i na świecie. AMG.net jest największą spółką Grupy Bull w Polsce i liderem w tworzeniu rozwiązań wspierających obsługę i samoobsługę klientów firm z sektorów telekomunikacyjnego, finansowego, energetycznego, przemysłowego oraz publicznego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pengos 2013-08-28 10:00   
pengos - Profil pengos
Uff, nareszcie! Korzystanie z klasycznej strony LOTu na smartphonie to był koszmar - nie dość że kalendarze otwierały się gdziebądź, to co chwila wszystko się przeładowywało i szlag trafiał wpisane parametry.
Wersja mobilna strony - dość wygodna, choć nerwowo reaguje na "cofnij", trochę nieintuicyjny jest sam wybór lotów... mogli zrobić to znacznie wygodniejsze.

Aplikacja dla IOS - wygląda OK, w zasadzie interfejs niemal identyczny jak strona mobilna. Wygląda na to, że nie ma tam opcji przechowywania OFFLINE kart pokładowych z odprawy on-line - szkoda, byłoby to lepsze niż ściąganie karty i liczenie na to że przeglądarka nie zechce jej sobie odświeżyć w najmniej dogodnym momencie.

A co do blackberry: ta platforma to przeszłość, ale strona mobilna będzie na niej przecież działać :) Po co LOTowi wchodzić w koszty i robić aplikację w niezbyt wygodnym języku dla małego promila klientów?
Biorąc pod uwagę że aplikacja jest praktycznie tylko interfejsem do strony mobilnej - żadna strata.
gosc_bf4fc 2013-08-23 13:42   
gosc_bf4fc - Profil gosc_bf4fc
tombik -

nie wiem czy kona czy nie, to nie ma znaczenia.
Pracuje w korpo w której połowa ludzi posiada blackberry i połowa naszych kontrahentów też posiada blackberry. W samym Locie jeśli sytuacja się nie zmieniła tych telefonów jest dużo.
Rozumiem, że RIM Polske ma gdzieś i u nas te telefony są lekceważone i mało promowane i egzotyczny Windows Phone jest u nas lepiej traktowany, ale w świecie biznesu to wciąż istotne narzędzie pracy. A LOT nawet nie ukrywa, że na klientach z tego środowiska najbardziej zarabia.
shorty 2013-08-23 11:33   
shorty - Profil shorty
no to proponuje stestować to przy jakims locie i zobaczymy jak to działa, Ja na razie nie planuje
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy