Biura odwołują wyjazdy do Egiptu

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
21 sierpnia 2013 17:16
13 komentarzy
Reklama

​Wezyr Holidays, Itaka, Rainbow Tours i Neckermann zawiesiły do końca października tego roku wyjazdy do Hurghady i Szarm el-Szejk. Biuro Wezyr Holidays poinformowało, że turyści, którzy wykupili wczasy w kurortach, mogą anulować rezerwację i otrzymać zwrot pieniędzy.

Wezyr Holidays, Itaka i Neckermann są kolejnymi biurami, które w ostatnim czasie odwołały wyjazdy do kurortów nad Morzem Czerwonym. W ubiegłym tygodniu wyjazdy do Egiptu odwołało do końca tego sezonu letniego biuro TUI Poland.Dziś (21.08) Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo zaapelowało do Polaków, aby nie wyjeżdżali do Egiptu. Rzecznik resortu Marcin Bosacki powiedział, że sytuacja w kurortach jest obecnie bezpieczna, ale istnieje bardzo duże ryzyko, że może się ona w najbliższym czasie pogorszyć.

Według szacunków Polskiej Izby Turystyki w kurortach nad Morzem Czerwonym wypoczywa ponad 12 tys. Polaków.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_ba723 2013-08-24 16:15   
gosc_ba723 - Profil gosc_ba723
ja w ostatniej chwili zrezygnowałam z Egiptu, szykowałam się na ten wyjazd cały rok, szkoda, ale co robić. Zresztą to chyba nie jest okej, leżeć w kurorcie podczas gdy w kraju się tłuką... W zamian znalazłam w alfie wycieczkę do Tunezji, dobrze, że ją od razu wykupiłam. Chyba dobrze, bo teraz wszyscy rzucają się na Turcje i Tunezję, więc ceny mogą wzrosnąć. tak mi się wydaję.
gosc_ebda4 2013-08-22 17:14   
gosc_ebda4 - Profil gosc_ebda4
adamlubin - 400 lat temu? Kiedy to arabscy muzułmanie podbili Egipt? Pomyliłeś się o prawie 1000 lat. inna sprawa, że gdyby nie ropa to dziś te kraje byłyby najbiedniejsze na świecie ...
korrado 2013-08-22 15:20   
korrado - Profil korrado
gosc_affab: najwyraźniej masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu. A skoro go nie rozumiesz, to daruj sobie jego komentowanie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama