×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dostawa CSeries dopiero w 2015 roku?Wejście do służby nowego Bombardiera CSeries może być opóźnione nawet do pierwszego kwartału 2015 roku - poinformował w raporcie Cameron Doerksen, analityk Banku Narodowego w Montrealu.

Według analityka, kanadyjskiemu producentowi przygotowanie pierwszego lotu zajmuje więcej czasu niż sam przewidywał. Tym samym przedłuży się cały program lotów technicznych o ponad 4 miesiące.

Kilka dni temu Bombardier po raz kolejny opóźnił pierwszy lot maszyny CSeries. Tym razem o 3-4 tygodnie z powodu przedłużających się testów nowego samolotu. Dopiero we wrześniu producent planuje rozpocząć 2400-godzinny program prób w locie, w który włączonych docelowo zostanie pięć samolotów CS100.W ostatnich dniach Bombardier przeprowadził kołowanie z małą prędkością, a w lipcu pierwsze uruchomienie silników Pratt & Whitney PW1500G PurePower w samolocie CSeries CS100 (FTV1/MSN 50001), który posłuży do lotów testowych nowego programu.

Pierwszą maszynę CSeries otrzyma linia Malmo Aviation, która będzie pierwszym użytkownikiem (launch operator) nowego programu.

Do tej pory Bombardierowi udało się zgromadzić zamówienia i zobowiązania na nieco ponad 350 maszyn CSeries CS100/CS300. Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądał kokpit i kabina CSeries to zapraszamy do albumu "Mock-up kabiny Bombardiera CSeries" na naszym profilu Facebook, który jest dostępny dla wszystkich.

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Mediagość_16b9e - Profil
gość_16b9e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie