Trasa widmo Eurolotu: Rzeszów-Kraków

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 sierpnia 2013 13:40
39 komentarzy
Reklama

Eurolot uruchomi od listopada nową trasę z Rzeszowa do Krakowa - informowaliśmy wczoraj (19.8). Jeszcze kilkanaście godzin temu bilety na to połączenie (tylko w jedną stronę) można było kupić w cenach rozpoczynających się od 72 zł. Teraz przez internet nie można, ale bilety będą dostępne w innych kanałach sprzedaży.

Trasa, której nie będzie, albo będzie tylko trochę

Krótko po naszej publikacji Karina Lisowska, nowa rzeczniczka prasowa linii, zwróciła się z prośba o sprostowanie informacji. Samoloty Eurolotu faktycznie będą przelatywać z Rzeszowa do Krakowa w ramach łączonego rejsu do Amsterdamu, a trasa nie jest nowym połączeniem Eurolotu.

Przewoźnik nie zamierza również prowadzić internetowej sprzedaży biletów wyłącznie na odcinek Rzeszów - Kraków. Jak podkreśla Lisowska, bilety na rejs Rzeszów - Kraków nadal będzie można kupić, ale... tylko przez call center przewoźnika lub bezpośrednio na lotnisku.

- Nie jest prawdą, że jest to nowe połączenie Eurolotu, jak również nie jest prawdą, że w systemie rezerwacyjnym można nabyć bilet na proponowaną trasę - przekonywała w mailu do Pasazer.com Lisowska. - Błąd systemu, który Państwu udostępnił taki widok, nie jest prawdziwą ofertą - dodaje.

Rezerwacje, których nie można dokonać

Wbrew zapewnieniom Lisowskiej wczoraj bilety nie tylko były dostępne w systemie, ale i można było je bez problemu kupić, a rezerwacje były potwierdzane. Nie wiadomo, ile osób zarezerwowało miejsca na tę trasę - co najmniej jedna, bo sprawdzając działanie systemu nam udało się bilet zakupić. Nie wiadomo też, czy Eurolot będzie honorował potwierdzone rezerwacje, czy zdecyduje się je anulować.



Według Lisowskiej trasa znalazła się w systemie rezerwacyjnym na stronie internetowej Eurolotu przypadkiem.

- Nie ma oferowania połączenia Rzeszów - Kraków w podstawowym kanale sprzedaży (via internet). Ponadto w podstawowej wyszukiwarce lotów na stronie Eurolotu nie ma takiego połączenia i nie było - dodaje.

Tylko czy dla pasażera ma znaczenie, że kupuje poprzez podstawową czy też mniej podstawową wyszukiwarkę, ale wciąż na stronie Eurolotu? Chyba nie.



Ponieważ samoloty przewoźnika i tak będą pokonywać ten odcinek, tak szybkie i zdecydowane sprostowanie informacji przez Eurolot jest nieco dziwne. To zrozumiałe, że przewoźnik nie chce wydawać pieniędzy na promocję lub obsługę 160-kilometrowej trasy, której popularność byłaby pewnie zbliżona do zera.

Trasa niedostępna w internecie, ale...

Trudno jednak pojąć, czemu Eurolot zamierza udostępniać bilety przez call center i na lotnisku, ale już przez stronę internetową - nie. Dodatkowe koszty generowane przez ten dodatkowy i najpopularniejszy kanał sprzedaży są zerowe, a choćby kilka sprzedanych biletów (a jeden pasażer już na lot Rzeszów-Kraków jest) obniży koszty dolotu z Podkarpacia do Małopolski.

Wydaje się, że festiwal tras w Eurolocie trwa nadal, choć tym razem problemem nie jest sam kierunek (bo pewnie lot łączony do Amsterdamu ma lepsze szanse niż osobno z Krakowa i Rzeszowa), ale niekonsekwencja w polityce sprzedażowej krótkiego, krajowego odcinka.

Dominik Sipiński, Paweł Cybulak
fot. Piotr Bożyk

Poniżej cała treść wyjaśnienia Eurolotu:

W związku z dzisiejszą publikacją na portalu pasazer.com, artykułu "Eurolot: Rzeszów-Kraków w jedną stronę", uprzejmie proszę o doprecyzowanie artykułu, ponieważ zawiera on treści niezgodne ze stanem faktycznym. Przywołana w artykule trasa Rzeszów - Kraków jest rejsem tranzytowym do Amsterdamu. Nie ma oferowania połączenia Rzeszów-Kraków w podstawowym kanale sprzedaży (via internet).

Ponadto w podstawowej wyszukiwarce lotów na stronie www.eurolot.com nie ma takiego połączenia i nie było. Z winy systemu rezerwacyjnego pojawiła się możliwość zakupu biletów, ale tylko w sytuacji zmiany opcji wyszukiwania danego połączenia, nie w podstawowym oferowaniu. Błąd ten został już usunięty. Bilety na powyższej trasie można będzie nabyć tylko w Call Centre lub kasie lotniskowej przed odlotem.

Z poważaniem,
Karina Lisowska
Rzecznik Prasowy Eurolot SA.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
smok1 2013-08-23 15:19   
smok1 - Profil smok1
1,5 mln pax to FR machnie pewnie bez problemu w KRK (przy całym ruchu na poziomie pewnie 3,5 mln pax).
marcowy 2013-08-23 15:09   
marcowy - Profil marcowy
gosc_1cc6f - to nie jest takie śmieszne..FR do końca roku machnie z WAW jakies 1,5 mln paxów
gosc_1cc6f 2013-08-23 13:47   
gosc_1cc6f - Profil gosc_1cc6f
a Ryanair przeniesie wszystkie swoje operacje z całego kraju do WAW :P
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama