×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


16 proc. mniej pasażerów na ŁawicyW lipcu Port Lotniczy Poznań-Ławica odprawił 168,6 tys. pasażerów, czyli o 16 proc. mniej niż w lipcu ubiegłego roku. 


W zeszłym miesiącu nastąpił 20% spadek w segmencie ruchu regularnego. Liczba odprawionych pasażerów wyniosła 99,2 tys. 


10-proc. spadek zanotowany został na połączeniach czarterowych. Ławica odprawiła 69,4 tys. pasażerów w tym segmencie. 


Od początku roku port odprawił o 20 proc. mniej pasażerów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 

 - Lipcowe dane wyraźnie pokazują wyhamowanie tendencji spadkowej. To ostatni miesiąc, w którym obserwujemy „efekt OLT”. Było to zjawisko na polskim niebie stosunkowo krótkotrwałe, ale bardzo znaczące dla statystyk w segmencie ruchu tradycyjnego. W Poznaniu w lipcu 2012 roku obsłużyliśmy ponad 13 000 pasażerów linii OLT Express, więc – odliczywszy ten wolumen podróżnych – poziom ruchu w tym segmencie w lipcu bieżącego roku jest niewiele mniejszy. Wkrótce przybędzie nam pasażerów linii tradycyjnych, gdyż od 16 września LOT przywróci czwartą dzienną rotację do Warszawy, a Lufthansa uruchomi drugą dzienną rotację do Frankfurtu. Statystyki lipcowe przynoszą też dobrą wiadomość w segmencie ruchu czarterowego, gdyż odnotowaliśmy tu mniejszy spadek liczby pasażerów niż w poprzednich miesiącach. Trwający sezon różni się od ruchu odnotowanego w roku ubiegłym znacznym spadkiem zainteresowania przelotami wakacyjnymi. Trend ten jest widoczny także w innych portach. Żałujemy, że w sprzedaży nie utrzymało się kilka oferowanych przez biura podróży czarterowych nowości z Poznania, ale mimo to  dostępnych jest 29 kierunków wakacyjnych, czyli liczba do tej pory rekordowa - powiedział Mariusz Wiatrowski, prezes Zarządu Portu.

Tomasz Wyszyńskigość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie