×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy A330-200 dla linii WindRoseUkraińska linia czarterowa WindRose wyleasingowała pod koniec lipca Airbusa A330-200 (UR-WRQ). Samolot został wynajęty od irlandzkiej firmy AWAS Aviation Capital. Kolejny A330-200 trafi do linii pod koniec września.

Nowy nabytek zabierze na pokład 244 pasażerów w konfiguracji dwóch klas podróży: 24 w klasie biznes i 220 w klasie ekonomicznej. Maszyna napędzana jest dwoma silnikami Pratt & Whitney PW4168A i została wyprodukowana w 1999 roku. Samolot służbę rozpoczął w linii Sabena, następnie dla VG Airlines, Delsey Airlines, a ostatnio dla Malaysian Airlines.Pierwszy A330 w miniony weekend zainaugurował służbę rejsami czarterowymi (Heraklion, Antalya). Krótkie trasy mają na celu wyszkolenie załóg. Następnie w październiku rozpocznie loty z Kijowa na trasach dalekodystansowych do Bangkoku, Ho Chi Minh, Dubaju oraz Punta Cana. Windrose chce wypełnić lukę na tych trasach po upadku Aerosvitu. Przewoźnik nie wyklucza także otwarcia tras na Goa oraz do Wenezueli.

Obecnie flota linii składa się z 10 Airbusów: czterech A320, pięciu A321 oraz jednego A330-200.

Piotr Bożyk
Fot. Marcel Hohlgość_aaaac - Profil
gość_aaaac
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie