×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Transat pierwszy z nowym IOSALinie Air Transat zostały pierwszym przewoźnikiem, który przeszedł audyt bezpieczeństwa Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) na nowych warunkach. Otrzymały certyfikat Enhanced IOSA (IATA Operational Safety Audit)

Wszyscy przewoźnicy zrzeszeni w IATA muszą co dwa lata odnawiać audyt bezpieczeństwa. Łącznie dotyczy to ok. 240 przewoźników, którzy łącznie przewożą 84 proc. wszystkich pasażerów na świecie. 

W czerwcu br. zarząd IATA zadecydował o wprowadzeniu dodatkowych, zaostrzonych kryteriów do audytu IOSA. Dotyczą one przede wszystkim wymogów związanych z samokontrolą oraz wewnętrznym monitoringiem procedur w linii lotniczej. Od 2015 r. wszystkie audyty będą przeprowadzane według nowych wytycznych. Do tego czasu przewoźnicy mogą dobrowolnie poddać się zaostrzonej kontroli. 

Kanadyjski przewoźnik czarterowy Air Transat jest pierwszą linią, która zdecydowała się dobrowolnie uzyskać certyfikat Enhanced IOSA. Pomimo zaostrzenia kryteriów nie zmienia się okres ważności audytu - linia ponownie będzie musiała poddać się kontroli za 24 miesiące. 

Dominik Sipińskigość_0599d - Profil
gość_0599d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie