Air Transat pierwszy z nowym IOSA

8 sierpnia 2013 20:13
3 komentarze
Reklama
Linie Air Transat zostały pierwszym przewoźnikiem, który przeszedł audyt bezpieczeństwa Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) na nowych warunkach. Otrzymały certyfikat Enhanced IOSA (IATA Operational Safety Audit)

Wszyscy przewoźnicy zrzeszeni w IATA muszą co dwa lata odnawiać audyt bezpieczeństwa. Łącznie dotyczy to ok. 240 przewoźników, którzy łącznie przewożą 84 proc. wszystkich pasażerów na świecie.

W czerwcu br. zarząd IATA zadecydował o wprowadzeniu dodatkowych, zaostrzonych kryteriów do audytu IOSA. Dotyczą one przede wszystkim wymogów związanych z samokontrolą oraz wewnętrznym monitoringiem procedur w linii lotniczej. Od 2015 r. wszystkie audyty będą przeprowadzane według nowych wytycznych. Do tego czasu przewoźnicy mogą dobrowolnie poddać się zaostrzonej kontroli.

Kanadyjski przewoźnik czarterowy Air Transat jest pierwszą linią, która zdecydowała się dobrowolnie uzyskać certyfikat Enhanced IOSA. Pomimo zaostrzenia kryteriów nie zmienia się okres ważności audytu - linia ponownie będzie musiała poddać się kontroli za 24 miesiące.

Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
dexter 2013-08-09 14:07   
dexter - Profil dexter
Oferują także mnóstwo lotów regularnych z Włoch.
andrzejtoulon 2013-08-09 14:05   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
@dexter Skoro sami o sobie mówią że zajmują się głównie przewozami wakacyjnymi a ich nazwa to leżak po francusku, nie dziwię się że redakcja napisała linie czarterowe, rzeczywiście
mają polączenia regularne rownież np. Marsylia-Montréal czy Marsylia-Nowy Jork .
dexter 2013-08-09 13:11   
dexter - Profil dexter
Air Transat nie są typową linią czarterową, wykonują bardzo dużo połączeń regularnych i bardzo często można ich spotkać na lotniskach europejskich.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy