×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: 8,7% wzrost w lipcuW lipcu w porcie lotniczym Warszawa odprawionych zostało 1 mln 178 tys. pasażerów. Stanowi to 8,7% wzrost w stosunku do lipca 2012 roku. - Ten rekordowy ruch, to w dużej mierze zasługa tanich linii lotniczych: Ryanaira i Wizz Air’a, które obsługują u nas blisko ¼ wszystkich pasażerów – informuje Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina. – Było to dla nas tym większe wyzwanie,  że niespodziewana potrzeba zapewnienia obsługi pasażerom tych dwóch ważnych na polskim rynku przewoźników pojawiła się przy zmniejszonym o niemal połowę terminalu oraz zamkniętej głównej drodze startowej.

W ubiegłym miesiącu Ryanair obsłużył na lotnisku Chopina 145,5 tys. podróżnych, natomiast Wizz Air - 98,5 tys. pasażerów. 

Od początku roku port lotniczy w Warszawie odprawił ponad 6,2 mln podróżnych. Stanowi to 6,2% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Z oferty połączeń międzynarodowych skorzystało 5,5 mln pasażerów - to o 14,6% więcej niż przez pierwszym siedem miesięcy 2012 roku. W ruchu krajowym obsłużonych zostało 638 tys. podróżnych, co stanowi 35% spadek w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku. W ruchu czarterowym od początku roku odprawionych zostało 709 tys. pasażerów - to 9,4% mniej niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy w 2012 roku.

Anna Żuchlińskagość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie