×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Potężny pożar na lotnisku w NairobiPotężny pożar wybuchł dziś rano (7.08) w międzynarodowym porcie lotniczym im. Jomo Kenyatta w Nairobi. Lotnisko zostało zamknięte, a wszystkie samoloty zmierzające do stolicy Kenii zostały przekierowane do innych miast w regionie. Poranne rejsy zaplanowane z Nairobi zostały anulowane. 

Płomienie pojawiły się o 5 rano czasu miejscowego w hali odlotów i szybko przeniosły się na inne zabudowania. Podróżni i pracownicy przebywający na terenie portu lotniczego zostali ewakuowani, nie było doniesień o ofiarach. Dwóm osobom, które zatruły się dymem, udzielono na miejscu pomocy medycznej. Ogień udało się opanować dopiero po kilku godzinach prowadzenia akcji gaśniczej. Straty materialne spowodowane pożarem są ogromne, całkowicie spłonęła znaczna część międzynarodowego terminala pasażerskiego.


W godzinach popołudniowych lotnisko częściowo wznowiło pracę. W najbliższych godzinach będzie obslugiwało jednak jedynie ruch cargo oraz niektóre loty krajowe. Odprawa lotów międzynarodowych została wstrzymana do odwołania.


Linie Kenya Airways ogłosiły, że tymczasowo zamierzają przenieść część operacji do portu lotniczego w Mombasie. Przekierwane tam zostały wszystkie loty międzynarodowe obsługiwane przez tego przewoźnika. Kenya Airways potwierdziły również, że jutro w godzinach porannych samoloty rejsowe z Londynu i Bangkoku zostaną przyjęte w Nairobi i będą obsługiwane w terminalu krajowym.   

 
Lotnisko im. Jomo Kenyatta jest jednym z najważniejszych portów w Afryce Wschodniej. Jest główną bazą Kenya Airways.


Marek Stusgość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie