Potężny pożar na lotnisku w Nairobi

Marek Stus - Profil Marek Stus
07 sierpnia 2013 09:17
7 komentarzy
Reklama

Potężny pożar wybuchł dziś rano (7.08) w międzynarodowym porcie lotniczym im. Jomo Kenyatta w Nairobi. Lotnisko zostało zamknięte, a wszystkie samoloty zmierzające do stolicy Kenii zostały przekierowane do innych miast w regionie. Poranne rejsy zaplanowane z Nairobi zostały anulowane.

Płomienie pojawiły się o 5 rano czasu miejscowego w hali odlotów i szybko przeniosły się na inne zabudowania. Podróżni i pracownicy przebywający na terenie portu lotniczego zostali ewakuowani, nie było doniesień o ofiarach. Dwóm osobom, które zatruły się dymem, udzielono na miejscu pomocy medycznej. Ogień udało się opanować dopiero po kilku godzinach prowadzenia akcji gaśniczej. Straty materialne spowodowane pożarem są ogromne, całkowicie spłonęła znaczna część międzynarodowego terminala pasażerskiego.


W godzinach popołudniowych lotnisko częściowo wznowiło pracę. W najbliższych godzinach będzie obslugiwało jednak jedynie ruch cargo oraz niektóre loty krajowe. Odprawa lotów międzynarodowych została wstrzymana do odwołania.


Linie Kenya Airways ogłosiły, że tymczasowo zamierzają przenieść część operacji do portu lotniczego w Mombasie. Przekierwane tam zostały wszystkie loty międzynarodowe obsługiwane przez tego przewoźnika. Kenya Airways potwierdziły również, że jutro w godzinach porannych samoloty rejsowe z Londynu i Bangkoku zostaną przyjęte w Nairobi i będą obsługiwane w terminalu krajowym.

Lotnisko im. Jomo Kenyatta jest jednym z najważniejszych portów w Afryce Wschodniej. Jest główną bazą Kenya Airways.


Marek Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
masaj 2013-08-08 16:19   
masaj - Profil masaj
Operacje lotnicze, zarówno krajowe jak i międzynarodowe już są wykonywane, choć z pewnymi niedogodnościami i opóźnieniami związanymi z dostosowaniem terminala krajowego do usług międzynarodowych.
masaj 2013-08-07 15:32   
masaj - Profil masaj
Przyczyny jeszcze nie są znane. Dzisiaj mają zostac wznowione loty krajowe, ale o międzynarodowych wciąż nie ma mowy.
cani 2013-08-07 14:04   
cani - Profil cani
szkoda :( Pewnie będzie zamknięte teraz bardzo długo, celem odbudowy :(
zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama