×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejny krok w łączeniu AA i US AirwaysAkcjonariusze American Airlines zgodzili się wczoraj (1.08) na połączenie z linią US Airways. Wcześniej w lutym przewoźnicy w lutym tego roku ogłosili plany łączenia się obu linii, a pod koniec marca Federalny Sąd Upadłościowy w Nowym Jorku wydał zgodę na tę transakcję.

Linie planują zamknąć proces łączenia w ostatnim kwartale tego roku. Obecnie wymagana jest jeszcze zgoda organów antymonopolowych USA.Połączeni przewoźnicy zostaną największą linią lotniczą na świecie i obsłużą 170 mln pasażerów oraz będą generować przychody w wysokości 38,7 mld dolarów rocznie, w oparciu o dane z 2012 roku. Nowy przewoźnik zachowa nową markę Americana, pozostanie w sojuszu oneworld, jego flota będzie się składać z ponad 1200 samolotów, a główna siedziba znajdować się będzie w Fort Worth w Teksasie. Więcej na ten temat w artykule "American łączy się z US Airways".

Piotr Bożyk
Fot. US Airwaysgość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie