FastJet poleci do Johannesburga

Marek Stus - Profil Marek Stus
31 lipca 2013 09:39
3 komentarze
Reklama

FastJet, afrykański przewoźnik niskosztowy założyciela easyJeta, Steliosa Haji-Ioannou, ogłosił uruchomienie pierwszego w swojej ofercie połączenia międzynarodowego z Tanzanii do RPA.

Od 27 września b.r. linie będą obsługiwać trzy razy w tygodniu loty z Dar-es-Salaam do Johannesburga. Bilety trafią do sprzedaży w tym tygodniu, a ich ceny będą rozpoczynały się od 100 USD (bez podatków i opłat). Rejsy będą realizowane samolotami typu Airbus A319.

- Od pewnego czasu połączenie z Dar-es-Salaam do Johannesburga było obsługiwane wyłącznie przez jednego przewoźnika, a brak konkurencji doprowadził do podwyższenia taryf. FastJet znacząco obniży średnią cenę biletu i dzięki temu przyczyni się do wzrostu ruchu turystycznego oraz biznesowego między Tanzanią i RPA - powiedział Richard Bodin, dyrektor handlowy przewoźnika.

Jeszcze w tym roku FastJet zamierza uruchomić kolejne połączenia międzynarodowe do Rwandy (Kigali) i Zambii (Lusaka). Oprócz tego w planach linii jest wprowadzenie do swojej oferty bezpośrednich rejsów między Dar-es-Salaam i Kapsztadem. Dalszym krokiem linii będzie ekspansja na innych, silnie rozwijających się rynkach afrykańskich, m.in. w Angoli, Ghanie i Kenii.

Obecnie Fastjet obsługuje kilka tras krajowych w Tanzanii. Realizację rejsów komercyjnych rozpoczął w listopadzie 2012 roku. Linie działają w formule zbliżonej do europejskich przewoźników niskokosztowych.

Marek Stus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
shorty 2013-08-02 06:39   
shorty - Profil shorty
ooooo to dopiero ciekawostka:)
kjtj 2013-07-31 12:40   
kjtj - Profil kjtj
rafalpd: w tym momencie crew jest glownie lokalne, na początku wydelegowani byli Senior CabinCrew z EasyJeta na wyszkolenie personelu ....z tego co mi wiadomo teraz garstka ich została, reszta wrociła do Europy ...min moja znajoma więc info sprawdzone;P
rafalpd 2013-07-31 09:51   
rafalpd - Profil rafalpd
zastanawia mnie czy crew mają lokalne czy bazują Europejczyków tam
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama