×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FastJet poleci do JohannesburgaFastJet, afrykański przewoźnik niskosztowy założyciela easyJeta, Steliosa Haji-Ioannou, ogłosił uruchomienie pierwszego w swojej ofercie połączenia międzynarodowego z Tanzanii do RPA. 

Od 27 września b.r. linie będą obsługiwać trzy razy w tygodniu loty z Dar-es-Salaam do Johannesburga. Bilety trafią do sprzedaży w tym tygodniu, a ich ceny będą rozpoczynały się od 100 USD (bez podatków i opłat). Rejsy będą realizowane samolotami typu Airbus A319. 

- Od pewnego czasu połączenie z Dar-es-Salaam do Johannesburga było obsługiwane wyłącznie przez jednego przewoźnika, a brak konkurencji doprowadził do podwyższenia taryf. FastJet znacząco obniży średnią cenę biletu i dzięki temu przyczyni się do wzrostu ruchu turystycznego oraz biznesowego między Tanzanią i RPA - powiedział Richard Bodin, dyrektor handlowy przewoźnika. 

Jeszcze w tym roku FastJet zamierza uruchomić kolejne połączenia międzynarodowe do Rwandy (Kigali) i Zambii (Lusaka). Oprócz tego w planach linii jest wprowadzenie do swojej oferty bezpośrednich rejsów między Dar-es-Salaam i Kapsztadem. Dalszym krokiem linii będzie ekspansja na innych, silnie rozwijających się rynkach afrykańskich, m.in. w Angoli, Ghanie i Kenii.  

Obecnie Fastjet obsługuje kilka tras krajowych w Tanzanii. Realizację rejsów komercyjnych rozpoczął w listopadzie 2012 roku. Linie działają w formule zbliżonej do europejskich przewoźników niskokosztowych.

Marek Stusgość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie